PRVÝ VČELÍ HOTEL v Bratislave


4422   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
VČELÍ HOTEL

 

Novopostavený hotel NH Gate One (www.nhgateone.sk) leží neďaleko od bratislavského letiska M. R. Štefánika. Nedávno jeho majitelia osadili na streche objektu osem úľov a ďalšie budú pribúdať postupne. Zámerom tejto aktivity je prispieť k ekologickému chovu a ochrane včiel a vytvárať im prirodzené prostredie pre život v meste, predstavíme vám prvý včelí hotel.

Ekologickým projektom chcú inšpirovať aj ostatné hotelové siete na Slovensku, ako aj ďalšie inštitúcie či firmy k chovu včiel na strechách budov a sú ochotní im pri tom pomôcť. Prínosom bude nielen oživenie striech, podpora zdravých zelených plôch, sadenia stromov a kvitnúcich krov, ale hotel bude mať aj úžitok z vlastnej včelej produkcie: Med použije na výrobu mnohých jedál vo svojej ponuke a hostia si tiež budú môcť na recepcií kúpiť bio včelie produkty.

PRVÝ VČELÍ HOTEL

Benefitom je aj šírenie pozitívnej myšlienky vytvárania zdravého prostredia pre včely a tým aj pre ľudí. S odbornou starostlivosťou o včely na streche hotelu pomáhajú známi včelári, manželia Ružičkoví z Veľkých Levár na Záhorí. „Náš chov smerujeme k biovčeláreniu. Na ochranu včiel používame ekologickú termokomoru, vynález prof. Dr. Wolfganga Wimmera z Viedne. Vďaka nej postupne opúšťame „tvrdú chémiu“ pri liečení včiel. Svojimi radami a skúsenosťami radi pomôžeme aj iným subjektom pri vybudovaní strešnej včelnice,“ vyznáva sa MVDr. Svetozár Ružička.