Salamandra resort ústretový k deťom i športovcom


4159   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Salamandra resort

 

V srdci Štiavnických vrchov, ďaleko od veľkomesta, no stále dosť blízko na pohodlný príjazd, nájdete pri Hornohodrušskom tajchu hotel Salamandra resort. Je obklopený krásnou a rozmanitou prírodou a vyniká kvalitnými hotelovými i voľnočasovými službami.

Salamandra resort ústretový k deťom i športovcom

Hotel Salamandra je stvorený pre rodiny s deťmi, ktoré si z pobytu odnesú tie najkrajšie spomienky. V každom ročnom období ponúka veľa možností na športové vyžitie a relax. V lete tu deti môžu zažiť svoje prvé lesné bicyklovanie, vyšantiť sa na šliapacom autíčku/štvorkolke, monster kolobežke, inline korčule, bicykle. Alebo absolvovať s inštruktorom jazdu na pump-tracku, uloviť svoju prvú rybu, spoznávať liečivé bylinky, zbierať huby, starať sa o zvieratká ale i objavovať banícku históriu okolia.

V zime je okolie hotela centrom lyžovania, snovbordovania a korčuľovania, nielen pre hostí z hotela, ale aj pre záujemcov o aktívny relax z celého okolia. Malí i veľkí sa tu môžu dosýta vyšantiť na blízkom lyžiarskom svahu či naučiť sa korčuľovať na hotelovom klzisku. Samozrejme, funguje i škôlka pre najmenších, požičovne športových potrieb, skúsení inštruktori a aj animátori, ktorí deti zabavia a pritom učia nielen na snehu a ľade, ale i v detskom kútiku. Neustále pre ne vymýšľajú rôzne hry a zábavné akcie, pri ktorých nesmie chýbať ani obľúbený maskot – Salamandrík Hugo.

Salamandra resort ústretový k deťom i športovcom

Pre deti i dospelých funguje praktická lyžiarska škola. Skúsení inštruktori deti prevedú od základných postojov cez prvé oblúčiky až po plynulú jazdu na svahu. Tiež ich naučia, ako sa na svahu správať ohľaduplne a bezpečne. Vybrať si môžete individuálne alebo skupinové lekcie. Pre náročnejších klientov sú k dispozícii aj individuálne VIP lekcie lyžovania. Rovnako dokážu naučiť korčuľovať aj deti, ktoré ešte nestali na korčuliach. Nachystaní sú aj teraz počas jarných prázdnin, keď od 18. februára privítajú deti z východného Slovenska, potom zo západného Slovenska a napokon až do 8. marca ich vystriedajú školáci zo stredného Slovenska. Rodičia či starí rodičia, ak práve nevyznávajú zimné športy, sa môžu nechávať rozmaznávať v hotelovom wellness.

Salamandra resort ústretový k deťom i športovcom

Voči deťom je zvlášť ústretová aj hotelová kuchyňa. V jedálnom lístku má detské jedlá, ktoré sú medzi deťmi naozaj obľúbené. Potraviny sú vždy čerstvé a preverené. Kladú veľký dôraz na spoluprácu s lokálnymi dodávateľmi a s miestnou komunitou, ktorú pomáhajú rozvíjať. Vo vlastnej záhradke si pestujú bylinky a z hotelového úľa získavajú med.

Salamandra resort ústretový k deťom i športovcom

Hotel Salamandra++++ je súčasťou väčšieho celku – rezortu, ku ktorému patria aj lyžiarsky svah, multifunkčné ihriská, infraštruktúra pre cyklistov, detské ihrisko a Hornohodrušský tajch. Okrem rodín sú vhodnou destináciou aj na firemné akcie a na obchodné stretnutia. Ich všestranné služby vyhovujú aj aktívnym športovcom, ktorí tu radi trénujú. Napríklad by ste tu mohli stretnúť pri tréningu Alenu Procházkovú, víťazku v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach a dvojnásobnú držiteľku FIS Krištáľového Glóbusu.

Hotel tiež ponúka 3 nabíjacie prípojky pre automobily Tesla s výkonom 22 kW. Všetky modely aut si tu nabijete zdarma.

Oplatí sa vidieť: Snehové mravenisko láka do Mraznice

Stačí prísť s celou rodinou a nazbierať si krásne zážitky!

www.salamandra.sk

Foto a video: archív Salamandra resort