Horehronci sú hrdí na svoje tradície a zručnosti. Značka Regionálny produkt Horehronie podporuje rozvoj cestovného ruchu


6193   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Regionálny produkt Horehronie, Pohanské

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie oficiálne odovzdala certifikáty druhým držiteľom regionálnej značky – Regionálny produkt HOREHRONIE.

Regionálny produkt Horehronie, Pohanské

Jedenásť remeselníkov a podnikateľov si v utorok 7. júla 2020 v novootvorených priestoroch Stodoly Pohanské v Mýte pod Ďumbierom prevzalo certifikáty Regionálneho produktu HOREHRONIE. Ich výrobky, produkty či služby sa tak už oficiálne môžu označovať a prezentovať pod regionálnou značkou kvality. Celkovo máme v regióne Horehronie 27 rôznych remeselných výrobkov, poľnohospodárskych a potravinových produktov, ubytovacích, stravovacích a doplnkových služieb. Sú držiteľmi regionálnej značky Horehronie.

Regionálny produkt Horehronie, Pohanské

V rámci druhej výzvy medzi novo ocenených patria viaceré už dobre známe produkty a služby. Napríklad: horehronské pečivo BARTRANS z Pohorelej, legendárne buchty Zbojská, kúpeľné oblátky Pavol Malec, ovčie produkty zo Salaša Zbojská, kraslice Evy Homolovej, anjelici od Pavla Mlyneka, tatranské vlajočky, sójové sviečky Vrabka Style, ľubietovská keramika z dielne Petra Tatárika, Penzión u Hanky a Hotel Stupka na Táľoch.

Neprehliadnite:
Breznianske kultúrne leto vás pozýva: sedieť doma sa jednoducho nedá, ponuka je lákavá

„Sme veľmi radi, že sme mohli po druhýkrát odovzdať novým držiteľom certifikáty – Regionálny produkt HOREHRONIE. Vďaka nim sa ponuka regionálnych produktov opäť rozšírila. Označenie Regionálny produkt HOREHRONIE označuje výrobky a služby, ktoré musia spĺňať určité faktory. Preto sa označujú aj ako regionálne výrobky so značkou kvality, o ktoré je v poslednej dobe veľký záujem. Nakoľko máme v regióne stále veľa záujemcov, chceli by sme do konca roka vypísať tretiu výzvu na podávanie žiadostí,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR Horehronie Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Regionálny produkt Horehronie, Pohanské

Okrem certifikátov majú držitelia regionálnej značky pod záštitou OOCR REGIÓN HOREHRONIE zabezpečený aj spoločný marketing a prezentáciu, ktoré sa ukrývajú pod spoločným logom zvončeka symbolizujúceho tradíciami živé Horehronie. Širokú ponuku regionálnych produktov si verejnosť môže zakúpiť aj v TIC Horehronie a TIC Brezno.

Aktivita je spolufinancovaná Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

www.horehronie.sk