Ako nosiť pánske tenisky a vyzerať trendy? 5 základných pravidiel ako vzbudiť pozornosť osobitým štýlom


2435   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Tenisky

Tenisky sú dôležitým prvkom pánskej módy a mnohí na sneakers nedajú dopustiť. Etiketa obliekania už síce dávno neplatí, no stále sa môžete riadiť určitými zásadami, aby ste vyzerali dobre. Prečítajte si tieto naše tipy na nosenie tenisiek a inšpirujte sa. Budete vyzerať štýlovo, o tom nepochybujte.

Tu je niekoľko všeobecných zásad, ktorými je dobré sa riadiť pri nosení pánskych tenisiek:

Kupujte si tenisky vhodné k vášmu oblečeniu

Kupovať si najnovšie modely tenisiek iba kvôli trendu nie je najlepším nápadom v prípade, že si k nim nemáte čo obliecť. Pred nákupom tenisiek si preto skontrolujte šatník a rozmyslite si, aký typ tenisiek k nemu budete vedieť kombinovať.
Ak by ste si museli kvôli jednému páru moderných sneakers preorganizovať celú skriňu, zbytočne by vám to skomplikovalo život. V online katalógoch, ako napríklad Flexdog, ktoré ponúkajú veľký výber tenisiek, rýchlo nájdete model, ktorý sa bude dokonale hodiť k vášmu oblečeniu.

Neprehliadnite:

biznis šaty, lexikon.skBiznis šaty sú skvelým základom pracovného outfitu pre ženy. Platí zlaté pravidlo: menej je viac

Vyberajte si obuv, ktorá vám sedí

Ak chcete vo svojich teniskách vyzerať dobre, mali by ste sa v nich dobre aj cítiť. V pohodlnom oblečení ľudia pôsobia sebavedomejšie. Keď sa teda rozhodnete kupovať nové tenisky, vyberajte si tú správnu veľkosť. Vezmite si so sebou do obchodu pár ponožiek, ktorý nosíte najčastejšie, potom si obuv nasaďte na nohy a prechádzajte sa. Tenisky by mali byť približne o pol čísla väčšie. Ideálny čas na ich skúšanie je v popoludňajších hodinách alebo večer, keď sú nohy jemne napuchnuté.

Pravidelné čistenie

Obyčajný, no čistý pár tenisiek vyzerá vždy lepšie ako ten drahý, no špinavý model luxusných tenisiek. Keď sa pustíte do čistenia, pokúste sa vyhľadať si informácie o tom, ako správne vyčistiť konkrétny povrch (koža, ekokoža, plátené tenisky atď.). Správne čistenie predĺži životnosť tenisiek a zabráni ich poškodeniu.

Ako nosiť tenisky k džínsom

Základné tenisky ako New Balance 574 či adidas Superstar sú najuniverzálnejšie tenisky na voľný čas – perfektne doplnia športový a elegantný outfit s použitím džínsov. Či už uprednostňujete štandardné rozšírené alebo elastické slim fit džínsy, klasické tenisky ich vždy skvele doplnia.

Tenisky, New Balance

Ak chcete vytvoriť športový look, kombinujte tenisky so snehobielymi ponožkami. Pre elegantnejší vzhľad ich trochu zrolujte smerom nahor. Ak sa chystáte na grilovačku s kamarátmi a chcete váš džínový outfit oživiť, doplňte ho hravými ponožkami. Farebné ponožky vyniknú najmä v kombinácii s teniskami bielej farby. Pre vrchný diel oblečenia zvoľte ležérne košele, basic tričká alebo tričká s potlačou.

Ako nosiť športové tenisky

Športové tenisky sa skvele hodia k zúženým džínsovým nohaviciam a k teplákom. V lete je najlepšie ich kombinovať s plátennými šortkami a basic tričkom v podobnej alebo rovnakej farbe, ako sú vaše sneakers. Siahnuť môžete aj po polokošeli, nikdy ju však nezapravujte do nohavíc. Pri nosení športových tenisiek je najdôležitejšie vyhýbať sa džínsom, ktoré sú voľné. Taktiež je dôležité vedieť, že tento typ tenisiek sa nehodí na formálne stretnutia a oslavy.
Ak sa chystáte športovať alebo potrebujete ležérny outfit na sobotňajšie poobedie, zvoľte tmavé tepláky a doplňte ich bledými športovými teniskami. V tejto farebnej kombinácii vaše tenisky krásne vyniknú.

Zdroj foto: Nick Starichenko / Shutterstock.com a pixabay