Leto s knihou pokračuje tipmi a radami psychologičky, ktoré využijete v každodennom živote


629   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
psychologičky

Radami psychologičky je predchnutý príbeh Prečo mi to nikto nepovedal? Pre čitateľa sa stane akýmsi “manuálom”. Presnejšie, kufríkom s náradím, po ktorom môžete siahnuť v náročných životných situáciách. Budete mať poruke všetky užitočné nástroje a vyberiete si tie, ktoré budú práve potrebné.

Ak hľadáte okamžitú pomoc, nalistujte si kapitolu zameranú na problém, ktorému čelíte. Či už je to stres, zlá nálada, nedostatok sebavedomia či zármutok, dostanete presný návod, ako si v danej situácii poradiť a ako sa na všetko pozrieť z iného uhla pohľadu.

Rady psychologičky

Máte právo cítiť sa dobre a byť so svojím životom spokojní.
Autorka Julie Smith má mnoho skúseností z oblasti psychológie a preslávila sa na sociálnych sieťach, na ktorých stúpol počet jej sledovateľov až na milióny. Výstižnými krátkymi videami o duševnom zdraví pomáha aj naďalej tým, ktorí to potrebujú. Je totiž presvedčená, že psychologické rady by nemali byť dostupné iba v odborných ambulanciách a na terapiách. Prístupné musia byť pre všetkých.

psychologičky

Ako krízu prekonať…?

Zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje, ako funguje v takých záťažových chvíľach naša myseľ, lebo ak to chápeme, vieme sa lepšie vyrovnať s pocitmi. Lepšie ich usmerňovať a dostať sa z krízy. Postupne sa stávame aj odolnejšími a môžeme pracovať na svojom zlepšení.

Náradie šťastia na každý deň

Sama autorka hovorí, že ponúka akýsi kufrík s náradím, z ktorého vyberiete to, čo potrebujete. „Je to súhrn rád, schopností a zručností, ktoré vám pomôžu riešiť rozličné životné situácie. Používať všetko náradie v ňom sa nedá naučiť naraz, radšej sa o to ani nepokúšajte. Vždy využite také, ktoré by vám podľa vášho názoru mohlo pomôcť čeliť aktuálnym výzvam,“ radí psychologička Julie Smith (na obr.).

psychologičky

Každý krok sa počíta

Pripomína, že aj tie najmenšie postupné krôčiky sa rátajú, hoci sa nám ich význam zdá napohľad nepodstatný, zanedbateľný. „Nepodceňujte význam hoci aj tých najmenších krokov vpred. Ak je pre vás nadľudský výkon čo i len vstať ráno z postele a umyť si tvár, stanovte si cieľ každé ráno si umyť tvár. Dávajte si ciele primerané svojmu stavu, pretože vás posúvajú bližšie k cieľu spracovať smútok a začať opäť žiť.“

Rady psychologičky ako zvládať prekážky…

V knihe Prečo mi to nikto nepovedal? píše o vzťahových mýtoch, aj o tom ako sa zbaviť strachu v rôznych situáciách a životných obdobiach. Radí ako zvládať prekážky, ako si vybudovať sebavedomie, ako sa vyrovnať s depresiou a posilniť si duševné zdravie.

Neprehliadnite:

otec a syn

Moderné otcovstvo, alebo aká je úloha otca v 21.storočí? Rodičia, ponúkame nové riešenia vo výchove

Čítanie vás obohatí

Štýl písania je veľmi príjemný, pohodový, nenáročný na čítanie, miestami až láskavý, akoby sa autorka s vami osobne rozprávala. Evidentne má skúsenosti z praxe a vie to dať aj na papier. Verím, že mnohé čitateľky v nej nájdu priateľku. Takú, čo má veľký prehľad, vedomosti, skúsenosti a teraz vám vie poradiť užitočné triky na rôzne životné situácie. Rady psychologičky s nadhľadom, pokojne, bez prikrášľovania.
Odporúčame…

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy