Životné lekcie od neurochirurga odhaľujú fungovanie mozgu. Ako ho udržať vo forme a v plnom zdraví?


212   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Životné lekcie

Životné lekcie od neurochirurga a rýchle a ľahké denné cvičenia vám ukážu, ako si môžete zlepšiť pamäť a oslobodiť vlastnú tvorivosť, ako sa naučiť ovládať stres a emócie či ako sa vyhnúť Alzheimerovej chorobe. A čo je azda ešte dôležitejšie, poskytnú vám zrozumiteľný a ľahko uskutočniteľný návod, ako si až do vysokého veku udržať mozog zdravý a vo výbornej forme a vďaka tomu prežiť šťastnejší, produktívnejší život.

Autor zároveň ponúka čitateľom množstvo fascinujúcich príbehov z operačnej sály a približuje im aj vlastnú životnú púť od mládenca, ktorý na rok prerušil štúdium na vysokej škole, až po jedného z najuznávanejších amerických neurochirurgov.

V knihe nájdete nasledujúce kapitoly a pasáže

  •  Je tréning mozgu len somarina?
  • „Chemo mozog“ nie je len pocit únavy; po operácii mozgu, chemoterapii a ožarovaní sa najmä u detí dlhodobo znižuje IQ
  • Aké sú riziká viacnásobných otrasov mozgu? (napríklad pri futbale ap.)
  • Praktické tipy, ako zlepšiť kognitívne schopnosti a plasticitu mozgu.
  • Naozaj mobily a videohry škodia nášmu mozgu?
  • Črevá sú vraj druhý mozog; skutočne to platí?
  • Pomáha mozgu, keď na cestách nepoužívame GPS a využívame z času na čas nedominantnú ruku?

V tejto knihe sa snažím oddeliť táraniny od vedy, mediálny humbug od nádeje. Chcem vám pomôcť dosiahnuť osobné ciele a urobiť všetko, aby ste vy a vaši najbližší neskončili na mojom operačnom stole.

Životné lekcie


Rahul Jandial
vyvracia mnohé mýty a vysvetľuje ich z pohľadu vedy, nie dojmológie. Tiež pridáva zábavné situácie a anekdoty, ktoré to celé osviežia. Životné lekcie od neurochirurga je neuveriteľne užitočné, prospešné a pútavé čítanie. Budete si ju vychutnávať, tešiť sa z nej – je to vynikajúci spôsob, ako lepšie pochopiť svoj mozog.
Úryvok z tejto zaujímavej knihy číta Dado Nagy. 

Neprehliadnite: 

sebaláska

Sebaláska. Ako budovať jej zdravú podobu?
5 tipov od terapeuta, ktoré vás privedú na cestu k sebaláske. 
 

Kto je Rahul Jandial? 

Rahul Jandial pracuje ako neurochirurg a neurovedec v medicínskom centre City of Hope v Los Angeles. Jeho nezisková organizácia Medzinárodná asociácia detskej neurochirurgie pôsobí v málo rozvinutých regiónoch Strednej a Južnej Ameriky a východnej Európy. Je autorom desiatich kníh a jeho diela boli preložené do vyše dvadsiatich jazykov. Ako častý hosť televíznych relácií a podcastov patrí k najznámejším popularizátorom vedy o mozgu a najnovších poznatkov v tejto oblasti.

 Životné lekcie Rahul Jandial


Autor Rahul Jandial sa vyznáva…

Mal som pacientov, ktorí odkladali život zachraňujúcu operáciu, lebo úprimne verili, že ich bylinky alebo meditácia vyliečia z rakoviny mozgu. Stretol som ľudí, ktorí nemuseli dostať mŕtvicu – stačilo dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, aby zostali neurologicky fit. Poznal som študentov medicíny, presvedčených, že dostanú lepšie známky, keď budú užívať takzvané „chytré“ tabletky, aj keď v skutočnosti im len umožnili pracovať dlhšie a usilovnejšie, aby sa stali rovnako vynikajúcimi či priemernými ako predtým.

Svetovosť platí nielen o knižnom tipe Rahula Jandiala, ale aj o mnohých iných, ktoré pre vás starostlivo a pravidelne vyberá knižný publicista Milan Buno.

Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy