Cukrovka, nadváha a iné neduhy… Poznáte “zdravú” kombináciu potravín, ktorá prináša benefity?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Cukrovka

Cukrovka, nadváha a iné neduhy. Poznáte kombináciu potravín, ktorá znižuje cukor v krvi aj hmotnosť diabetika? A navyše, získala si obrovskú popularitu aj u širokej verejnosti? Áno, je to NFI protokol – kľúč k zdraviu. Jeho vedľajším benefitom je totiž výrazné chudnutie v krátkom čase a to bez hladovania a jojo efektu. Navyše funguje úplne u každého, seniorov nevynímajúc. Využíva totiž chemické procesy počas trávenia, ktoré máme všetci rovnaké.

Stravovanie na báze chemickej interakcie potravín zmenilo životy tisícov diabetikov po celom svete a denne k nim pribúdajú ďalší. NFI protokol im nielen stabilizoval cukrovku 2. typu a mnohým ukončil antidiabetickú liečbu, ale priniesol aj pridružené benefity. Sú nimi pokles krvného tlaku, úprava hladín cholesterolu a triacylglycerolov a v neposlednom rade zníženie telesnej hmotnosti aj o viac ako 20 –­ 30 kg.

Čo je NFI protokol a ako vznikol?

NFI protokol má skvelé výsledky aj na Slovensku. Výsledky pacientov na NFI protokole upútali aj pozornosť odborníkov. NFI je dnes už v diabetologickej komunite pojmom. Využívajú ho desiatky diabetológov na Slovensku, program podporuje poisťovňa Dôvera. Za uplynulé roky znovu a znovu dokázal, že cukrovku možno spomaliť a lieky odstrániť aj u tých, ktorí touto chorobou trpia dlhoročne.

 cukrovka, diéta, seniori


Neskutočný bonus

Vzhľadom na to, že vedľajším účinkom NFI protokolu je výrazná strata hmotnosti, modifikovali autori stravovania NFI diétne plány aj pre nediabetickú populáciu s nadváhou, resp. obezitou.
Čim sa NFI protokol líši od ostatných diét? NFI protokol nie je diéta v pravom slova zmysle. Ide skôr o zdravý životný štýl. A čo je dôležité – nerátate kalórie, ani sacharidové jednotky.

  • NFI neobmedzuje prijaté kalórie, nepočíta sacharidové jednotky
  • Momentálne pozostáva zo 68 rastlinných potravín.
  • Je individualizovaný. To znamená, že je nutrične nastavený presne podľa individuálnych parametrov pacienta s ohľadom na jeho vek, hmotnosť či pohlavie.
  • Využíva suroviny bežne dostupné v supermarketoch alebo obchodoch so zdravou výživou.

Neprehliadnite:

zdravý životný štýl

Ak chcete zdravo žiť, sledujte si svoje stravovacie návyky aj pohyb.
Odvďačí sa vám trávenie aj postava! 


Diétny plán je časovo limitovaný

Stravovanie podľa tohto stravovacieho plánu netrvá navždy. U diabetikov je to zvyčajne 13 – 26 týždňovpri chudnutí asi 10 týždňov. U diabetických pacientov je, samozrejme, nevyhnutné, aby informoval svojho diabetológa o začatí využívania NFI protokolu a konzultovali s ním úpravu diabetologickej liečby. Po ukončení NFI protokolu nenastáva tzv. jojo efekt, keďže stravovanie nefunguje na princípe kalorického obmedzenia. Po jeho ukončení ľudia len prirodzene pokračujú v zdravom štýle stravovania, na ktoré si už zvykli. 

NFI protokol


To najlepšie na koniec…

Po ukončení diéty predpísaný plán nemusíte ďalej dodržiavať. Aby ste si udržali novú kvalitu života je vhodné sa aj naďalej stravovať racionálne. Vedci sa spojili s odborníkmi na gastronómiu a tí pretavili nové stravovacie zvyklosti do úžasných, chutných až luxusných receptov každého druhu napríklad do knihy Ako zvíťaziť nad cukrovkou 2. typu a schudnúť. Nájdete v nej nielen princípy a pravidlá NFI protokolu, ale aj tipy, návody a skvelé rady, ako prispôsobiť bežné recepty vašim novým stravovacím zvyklostiam. (RE)

Text a foto: archív redakcie
Medzititulky: redakcia