Triky, ktoré pomôžu alergikom v boji s alergiou v období jarného kvitnutia rastlín a stromov…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
triky na alergie

Triky, ktoré pomôžu v boji s alergiou. Isto vás tento neduh opäť potrápi. Znova pričasto kýchate, smrkáte, slzia vám oči, prípadne sa vám na koži objavujú rôzne fľaky? S nástupom jari to alergici veru nemajú ľahké. Hoci príroda ožíva a ľudia sa tešia z rozkvitnutých rastlín a stromov, alergici trpia. Ich imunitný systém neprimerane až búrlivo reaguje na alergény.

Na aktivitu v boji s alergénmi vynakladá každý alergik veľmi veľa energie. Oslabuje sa tým celý organizmus. Alergici teda riešia nielen zápal spojiviek, alergickú nádchu, dýchavičnosť či škriabanie v krku, ale sú aj slabí a unavení. Ak hľadáte účinnú pomoc v boji s alergiou, máme pre vás niekoľko tipov.

Dbajte na hygienu

Predovšetkým po návrate z prírody si dôkladne umyte tvár, celé telo a aj vlasy. Peľové čiastočky sa môžu držať vo vlasoch a spôsobovať vám problémy. Oblečenie, ktoré ste mali na sebe v prírode, odkladajte mimo miestnosti, v ktorej spíte. Je vhodné oblečenie častejšie prať, no pozor, nesušte ho vonku.

Vyskúšajte bylinky

Ak zvolíte tie správne bylinky, prinesú vám úľavu. Pri sennej nádche a kýchaní sa odporúča čaj zo sušených listov žihľavy. Žihľava totiž dokáže blokovať tvorbu histamínu, teda látke, ktoré telo pri alergii produkuje vo väčšom množstve.
Ak vás trápi začervenanie, svrbenie či opuch očí, siahnite po obklade z nevädze poľnej. Použite 4 lyžičky kvetov, zalejte horúcou vodou a lúhujte 15 minút. Následne do tekutiny namáčajte vreckovku alebo vatové tampóny a priložte si ich na oči.
Prírodným bojovníkom proti alergii je tiež ríbezľa čierna. Nazbierajte si jej listy, vysušte ich a uvarte si z nich čaj.

triky na alergie, vyskúšajte bylinky


A čo čistička vzduchu?

Pri peľovej alergii je dôležité vyvarovať sa kontaktu s peľom. Alergici by nemali chodiť von v čase, keď sú v ovzduší najvyššie koncentrácie peľu. Ale čo so vzduchom, ktorý dýchate doma? Skvelým pomocníkom, ktorý by v domácnosti alergika nemal chýbať, je čistička vzduchu. Čistička vzduchu patrí medzi osvedčené triky v boji proti alergiám. Obsahuje niekoľko druhov filtrov, ktoré zamedzia tomu, aby sa do vašej domácnosti dostali baktérie, pele, vírusy či prach. Vyberte si čističku, ktorá bude spĺňať kritériá, ktoré požadujete. Je to investícia do vášho zdravia, ktorá sa vám vráti.

Neprehliadnite:

Dážď

Dažde sú cenným zdrojom úžitkovej vody.
Využívajte dažďovú vodu efektívne vďaka betónovým nádržiam. 

 

Zvlhčovač vzduchu

Okrem čističky vzduchu by alergici mali myslieť aj na dôsledné upratovanie. Čo najviac sa usilujte eliminovať prach v domácnosti, keďže práve v ňom sa nachádza množstvo alergénov. Zároveň treba myslieť aj na vhodnú vlhkosť vzduchu. Ideálna vlhkosť vzduchu pre ľudský organizmus by mala byť tesne pod 50 %, inak sa doma darí roztočom a plesniam. Naopak, sliznici dýchacích ciest zas škodí, ak je vzduch príliš suchý. Ak chcete dodržať v domácnosti optimálnu vlhkosť vzduchu, prenechajte túto úlohu zvlhčovaču vzduchu. Zvlhčovač vzduchu dokáže merať a udržiavať správnu hladinu, ničí baktérie a taktiež zbavuje vzduch prašnosti.

triky, ktoré by mal poznať každý alergik: takto si pomôžete v boji s alergiou, Zvlhčovač vzduchu


Triky a zázračný kvercetín

Že ste o ňom ešte nepočuli? Ide o antioxidant, ktorý preukázateľne môže pomôcť zmierniť alergické prejavy. Nachádza sa v niektorých potravinách ako jablká, červené hrozno, červená cibuľa, pohánka, brokolica, cesnak, kapary a dokonca ho nájdete aj v čiernom čaji. Ak teda chcete zatočiť s alergiou, doprajte si potraviny bohaté na toto prírodné antihistaminikum.

Foto: pixabay a archív redakcia