Sign in / Join

Rozčítané Slovensko: knižná novinka o tom, že aj správny chlap môže robiť špinavú robotu


1039   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Stephen King, Billy Summers, Ikar, lexikon.sk, správny chlap

Knižná novinka a jej hrdina – správny chlap…? Billy Summers je nájomný vrah, najlepší vo svojom fachu a zabíja len zlých ľudí. To je jeho pravidlo. Navyše ho prezývajú Houdini, pretože po dokončení práce dokáže zmiznúť ako kúzelník. Teraz chce skončiť a prijme posledný džob…no všetko sa začne kaziť a vyvíja sa to úplne inak ako predpokladal.

Billy je bývalý ostreľovač, vojnový veterán z Iraku s vyznamenaním. Dobre vie, ako sa bez stopy vypariť. Tak čo by sa mohlo pokaziť?
Ako to býva aj vo filmoch, práve ten „posledný“ džob sa zvykne pos.ať. Všetko si dobre naplánujete, pripravíte a aj tak to zlyhá. Proste posledný džob.

Neprehliadnite:

Veľká šanca , Ikar, lexikon.skVeľká šanca –
je denník odvážneho bojka, ktorý pokračuje 16. knihou ako ďalšia čitateľská šanca pre deti

Správny chlap a zakliaty džob…

Billy Summers z vydavateľstva Ikar je jedna z najlepších kníh roka 2021 mnohých médií, ako The Wall Street Journal, Apple Books, Booklist, či Esquire.
Stephen King sa predstavuje v najlepšom svetle. Jeho príbeh vás pohltí od prvých strán, je fantasticky napísaný, absolútna oddychovka, ktorú nepustíte z ruky niekoľko hodín. Napínavý, dômyselne premyslený príbeh s neskutočne živými postavami. Podľa People Magazine je to najlepšia Kingova kniha  od čias O písaní. A naozaj je to výnimočný román, v ktorom Stephen King ukazuje svoje rozprávačské majstrovstvo, cit pre detail a pritom nenudí, ťahá vás dopredu a vy si to užívate plnými dúškami. Mnohé naznačuje aj tento úryvok v podaní Borisa Farkaša.

Stephen King. Billy Summers, Ikar, správny chlap

Ešte jeden úryvok…

Billy pokrčí plecami. „Nepamätám si to presne.“ Je to sedemnásť. Osemnásť, ak počíta aj prvého, muža s rukou v sadre.
„Bucky vraví, že by si dal ešte jedného, keby ti sadla cena.“
Čaká na Billyho otázku. Billy ju nepoloží, tak sa Nick opäť rozhovorí.
„Cena za tohto ti podľa mňa super sadne. Dáš ho dole a stráviš zvyšok života niekde v teple. Budeš v hojdacej sieti popíjať piňa colady.“ Znovu nasadí ten svoj široký úsmev. „Dva milióny. Päťstotisíc ako preddavok, zvyšok potom.“
Billyho hvizdnutie nie je súčasťou roly, o ktorej ani neuvažuje ako o role, ale ako o svojom blbom ja, o tom, ktoré ukazuje chlapom ako Nick, Frank a Paulie. Je ako bezpečnostný pás. Človek si ho nezapína preto, že by očakával haváriu, ale nikdy nevie, kto naňho vyletí spoza kopca plnou rýchlosťou na jeho strane cesty. To platí aj o ceste života, kde sa ľudia motajú ako bezprizorní a často šoférujú v protismere.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk/knihy/


TagsKnihy

Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.