Veľká šanca – je denník odvážneho bojka, ktorý pokračuje 16. knihou ako ďalšia čitateľská šanca pre deti


2319   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľká šanca , Ikar, lexikon.sk

Veľká šanca – ako pokračovanie mimoriadne úspešnej série detských kníh Denník odvážneho bojka. Zároveň je Veľká šanca ďalšia veľká čitateľská príležitosť pre netrpezlivých knihomoľov. Greg Heffley sa tento raz popasuje s najrôznejšími športami. A pozor, všetci fanúšikovia tejto série nájdu vo vnútri každej knihy samolepkovú záložku. 

Veľmi sa teším, že moja nová kniha s názvom Veľká šanca práve vyšla aj na Slovensku. To je skvelé! Dúfam, že sa vám bude páčiť nový príbeh o basketbale, športe a prehrách, to by predsa ani nebol odvážny bojko,“ odkazuje autor Jeff Kinney v exkluzívnom videu:

 

Nové dobrodružstvá, nové výzvy

16. diel série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodružstvá a trampoty školáka Grega Heffleyho.
Greg Heffley a šport? To predsa nejde dokopy! Po katastrofálnom športovom dni v škole sa Greg rozhodne oficiálne ukončiť svoju „športovú kariéru“. Greg si povedal: “Mama hovorieva, že každý člen tímu má dôležitú úlohu. Lenže ja som v každom športovom tíme najskôr na to, aby si pri mne všetci OSTATNÍ pripadali ako machri. Teraz som si dosť istý, že zo mňa profesionálny športovec nikdy nebude. Tak oficiálne vyhlasujem, že odchádzam do športového dôchodku.”

Veľká šanca, Ikar, lexikon.sk


Na mamino naliehanie, aby dal športu ešte šancu, však neochotne súhlasí, že vyskúša basketbal. Po chaotickom výberovom tréningu pochybuje, že z toho niečo bude, na vlastné prekvapenie však skončí v jednom z družstiev. Greg a jeho noví spoluhráči nemajú veľkú nádej, že počas sezóny vyhrajú hoci len jediný zápas. Na ihrisku sa však môže stať naozaj všeličo. Vyznamená sa Greg, keď sa mu v rozhodujúcej chvíli dostane do rúk lopta? Alebo svoju veľkú šancu premárni?

Neprehliadnite:

Veľká šanca, Ikar, lexikon.skOd kamošky Stonožky 5 knižných titulov pre deti.
Rozvíjame detský svet plný príbehov a fantázie

Veľká šanca spoznať úspešného autora

Autor sérií Denník odvážneho bojka a Denník skvelého kamoša, ktoré vychádzajú vo vydavateľstve Ikar, sa dostal na prvé miesto v rebríčku najpredávanejších autorov časopisu New York Times a v hlasovaní detských divákov televízie Nickelodeon šesťkrát získal cenu za najobľúbenejšiu knihu. Časopis Time ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Detstvo prežil vo Washingtone, D. C., a presťahoval sa do Nového Anglicka, kde s manželkou vlastnia kníhkupectvo s názvom An Unlikely Story – Neuveriteľný príbeh.

Veľká šanca, Ikar, lexikon.sk

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk/knihy/


TagsKnihy