Jubilejné 50. Hornozemplínske folklórne slávnosti vo Vranove nad Topľou – pestrá mozaika regionálnych pokladov


5533   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hornozemplínskych folklórnych slávnostiach vo Vranove nad Topľou

Mesto Vranov nad Topľou sa počas troch dní – 30. august – 1. september 2019 – zmení na mekku folklóru. Bude sa tu konať jubilejný 50. ročník Hornozemplínskych folklórnych slávností. Ponúknu mozaiku, do ktorej svoje poklady vložia folkloristi z celého Slovenska i z blízkeho zahraničia. Predstavia sa s pokorou, vášňou, noblesou i s humorom. Buďte spolu s nami svedkami pôsobivých príbehov v úžasnej pestrofarebnej harmónii spevu, hudby, tanca i nádherných krojov. Prijmite pozvanie do Vranova nad Topľou na jubilejné Hornozemplínske folklórne slávností.

Hornozemplínskych folklórnych slávnostiach vo Vranove nad Topľou

Mesto Vranov nad Topľou leží na rovine pod Slanskými vrchmi v povodí rieky Topľa. Neďaleko mesta sa týčia zrúcaniny hradu Čičava a celkom blízko sa rozprestiera rekreačná oblasť priehradnej nádrže Domaša. Okrem veľkého turistického potenciálu sa v meste a na okolí zachovali živé bohaté ľudové tradície, ktoré tu obdivuhodne lákajú aj mladú generáciu. Obľúbený folklór zemplínskeho a šarišského regiónu s temperamentnými piesňami a tancami sa v plnej kráse predstavuje aj na každoročnej prehliadke folklóru v auguste počas Hornozemplínskych folklórnych slávností.

Vranovčán

Slávnosti tento rok začnú 30. augusta slávnostným otvorením, vernisážou výstavy Veroniky Malatincovej a módnou prehliadkou. Nasledujúce dní budú patriť detským i dospelým folklórnym súborom a nebude chýbať ani súbor Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS) s programom Nesmrteľný tanečník.

Zaujímavé: Turistické noviny Prešovského kraja…

Predstavenie sa uskutoční: 31. augusta 2019 o 19.30 v Estrádnej sále Domu kultúry. Na slávnostiach sa predstaví aj folklórny súbor z poľského Reszowa, s ktorým má mesto Vranov nad Topľou partnerskú spoluprácu. Posledný deň festivalu v GALA programe vynikne najmä Muzika Milana Rendoša.

50 Hornozemplínskych Folklórnych Slávnostiach Vo Vranove Nad Topľoul

Hornozemplínske folklórne slávnosti sa vďaka úcte k tradičnej ľudovej kultúre, ktorú by miestnym mohol závidieť celý svet, sa v regióne stanú neoddeliteľnou súčasťou posolstva, ktoré nám bolo zanechané v podobe kultúrneho dedičstva. Tento rok sa v priebehu troch dní predstaví takmer tisícka tanečníkov, spevákov a hudobníkov z celého Slovenska. Príďte si vychutnať skvelú atmosféru Hornozemplínskych folklórnych slávností.

Martina Jurčová, HZFS
www.severovychod.sk