Kremnické gagy 2019 v ženských rukách – Na zázraky máme nos


5455   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kremnické Gagy

Najbližší víkend 23. – 25. augusta bude v Kremnici patriť Kremnickým gagom. Nezmeškajte veľkú a zábavnú porciu kvalitného humoru! Veľkú zábavu sľubuje už aj to, že celé gagy budú tento rok v ženských rukách.

Z histórie Kremnických gagov

Kremnické Gagy

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je originálne medzinárodné kultúrne podujatie s dlhoročnou tradíciou. Vznikol a realizuje sa od roku 1981 v krásnom historickom meste Kremnica, v geografickom strede Európy. Počas posledného augustového víkendu vyhľadáva a následne uvádza inšpiratívne diela či výkony umelcov z celého sveta.

Kremnické Gagy

Cieľom festivalu je monitorovanie domácej a zahraničnej tvorby, výsledkom ktorej je multižánrová prehliadka umeleckého programu s dôrazom na humor, satiru a kultivovanú zábavu. Gagy oceňujú prostredníctvom Akadémie humoru najlepšie umenie daného festivalového ročníka prestížnou cenou Zlatý gunár.

Neprehliadnite: Poznáte najdlhší visutý lanový most na Slovensku?

Rovnako poukazuje aj na aktuálne dianie v spoločnosti a udeľuje anticenu Trafená hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane. Súčasťou festivalu je tiež populárna expozícia Múzea gýča, ale aj unikátna Ulička slávnych nosov, v ktorej sú umiestnené reliéfy osobností so zmyslom pre humor, ktorí už nie sú medzi nami.

Kremnické gagy 2019

Kremnické Gegy 2019 Vysivka

Kremnické gagy 2019 budú už tento augustový víkend – 23. – 25. augusta – bude v meste Kremnica. Tento vzácny európsky festival humoru a satiry v roku 2019 sa bude mimoriadne konať v réžii žien. To znamená, že  tohtoročné gagy budú pestré, prekvapujúco svieže a, samozrejme, plné kvalitného humoru. Určite neoľutuje nikto, kto si ich príde do Kremnice vychutnať!

Kremnické Gagy

Na zázraky máme nos

Súčasťou programu bude aj uvedenie do života knihy Na zázraky máme nos, ktorú napísalo sedem zdravotných klauniek a klaunov a vydalo občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Kniha obsahuje 32 krátkych smutno-veselých skutočných príbehov zdravotných klaunov z nemocníc.

Kremnické Gegy, Obálka Knihy Na Zázraky Máme Nos

Valéria Malíková, výkonná riaditeľka vydavateľstva Ikar, ktoré bude dielo distribuovať, o knihe povedala: „Skúsili ste si niekedy nasadiť červený nos a byť veselí, optimistickí, zabávať okolie? Nedávno som to chcela spraviť, ale nevedela som nájsť tie správne slová a gestá, aby som pomohla zmierniť smútok a bolesť. Obdivujem všetky Červené nosy – klaunky a klaunov, ktorí sú schopní potlačiť strach a úzkosť a priniesť úsmev, povzbudenie a čaro okamihu aj v tých najťažších situáciách.

Kremnické Gagy

Každý jeden príbeh v knihe sa ma dotkol, rozosmial ma aj rozplakal. Verím, že aj táto kniha prispeje k tomu, aby Červené nosy mohli naďalej prinášať humor a smiech tam, kde obvykle chýba – do nemocníc.“ Výkonná riaditeľka občianskeho združenia Zuzana Ambro ešte dodala: „Pri jej čítaní sa dostaneme spolu so zdravotnými klaunmi do izieb detských pacientov i seniorov, zažijeme nečakané, no skutočné príbehy plné rôznych emócií. Pokúsime sa vám čo najlepšie priblížiť malé “zázraky”, ktoré v izbách vznikajú vďaka humoru, empatii, profesionalite a ľudskosti.”

A práve túto mimoriadnu knižočku uvedú do života na Kremnických gagoch herečky Emília Vášáryová a Zuzana Kronerová.

Foto: Slovakiatravel

www.gagy.eu
www.visitkremnica.com