Oblečenie s UV filtrom. Prečo si vybrať tento efektívny a pohodlný spôsob ochrany svojho zdravia?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oblečenie s UV filtrom
 
 
 
Oblečenie s UV filtrom je riešenie, ak chcete chrániť pokožku pred škodlivými účinkami slnečných lúčov. Okrem používania opaľovacích krémov existuje ďalšia možnosť. Môžete vyskúšať práve takéto oblečenie, ktoré vám poskytne veľmi pohodlný a efektívny spôsob ochrany pred ultrafialovým žiarením.
 
 

Výhody oblečenia s UV filtrom

Ochrana pred slnkom

Oblečenie s UV filtrom je špeciálne navrhnuté tak, aby blokovalo značnú časť UV žiarenia, ktoré môže spôsobiť poškodenie pokožky, predčasné starnutie a zvýšiť riziko rakoviny kože. Je skvelé hlavne pre ľudí, ktorý trávia veľa času vonku, či už športovaním, prechádzkami v prírode, prácou v záhrade alebo aj na stavbe.

Oblečenie s UV filtrom


Komfort a konzistentnosť

Na rozdiel od opaľovacieho krému, ktorý sa musí nanášať každé dve hodiny a môže sa zmyť potom alebo vodou, oblečenie s UV filtrom poskytuje nepretržitú ochranu počas celého dňa. Takéto oblečenie tiež zabezpečuje rovnomerné pokrytie. Takže sa vám nestane, že vynecháte niektoré časti pokožky, čo sa často stáva pri aplikovaní opaľovacích prípravkov.

Odolnosť a dlhodobé používanie

Kvalitné oblečenie s UV filtrom je vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné a navrhnuté tak, aby si zachovali svoje ochranné vlastnosti aj po mnohonásobnom vypraní.

Neprehliadnite:

e-biku, športové doplnky


Chystáte sa na hory?
Aké športové doplnky by nemali chýbať vo vašom šatníku? 

 

Aké typy oblečenia s UV filtrom sú dnes na trhu?

Plavky

Asi najpopulárnejším odevom sú plavky. Obľubujú ich najmä športovci. Sú však vhodné aj na leňošenie na pláži. Sú navrhnuté tak, aby odolávali pôsobeniu vody a slnka a poskytovali komplexnú ochranu pre oblasti tela, ktoré sú počas plávania najviac vystavené slnku.

Oblečenie s UV filtrom


Oblečenie na každý deň

Oblečenie s UV filtrom sa neobmedzuje len na plavky. Mnohé značky dnes ponúkajú oblečenie na bežné nosenie. Napríklad tričká, košele s dlhým rukávom, nohavice a šaty so UV ochranou. Ponúkajú jednoduchú a komfortnú ochranu pred slnkom pri bežných aktivitách v exteriéri.

Outdoorové a športové oblečenie

Pre tých, ktorí radi chodia na túry, behajú alebo sa venujú iným outdoorovým aktivitám, je oblečenie s UV filtrom perfektnou voľbou. Je navrhnuté tak, aby poskytovalo ochranu a zlepšilo výkon. Preto je často vyrobené z priedušných materiálov, ktoré tiež odvádzajú vlhkosť.

Oblečenie s UV filtrom


Detské oblečenie

Detská pokožka je veľmi jemná a omnoho citlivejšia na slnko a UV žiarenie. Práve preto je detské oblečenie s UV ochranou veľmi populárne a malo by byť základom letného šatníka tých najmenších. Mnohí výrobcovia dnes ponúkajú celý rad detského oblečenia s UV filtrom vrátane plaviek, vrchných a spodných dielov odevu, čiapok a špeciálnych plaviek, ktoré pokrývajú celé telo.

Oblečenie s UV filtrami ponúka praktický, účinný a pohodlný spôsob ochrany pokožky pred škodlivým UV žiarením, takže sa nemusíte obávať slnka, ale užívať si v ňom pohodu teplých letných dní. (WP)

Foto: pixabay a archív redakcie