Festival Živé sochy opäť láka do centra Spiša na jedinečné podujatie aj za účasti svetového performera

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
živé sochy

Festival Živé sochy je prvý a jediný festival svojho druhu na Slovensku. Vznikol v roku 2017 a odvtedy sa každoročne koná v Spišskej Novej Vsi za účasti našich aj zahraničných profesionálnych umelcov, najmä však za účasti tisíciek návštevníkov z celého Slovenska a okolitých krajín.

Zakladateľ festivalu Radovan Michalov so svojou umeleckou skupinou živých sôch BIG NAMES už roky cestuje po celom svete. Vystupovali na najrôznejších podujatiach v Singapure, Hong Kongu, Dubaji alebo Kanade. Rozhodli sa, že to, čo robia vo svete, prinesú aj domov. Vďaka veľkej podpore od mesta Spišská Nová Ves, regiónu Košice a Košického samosprávneho kraja vzniká unikátny vizuálny festival pouličného umenia. Premieňa Spišskú Novú Ves na obrovskú galériu, kde stretnete sochy najznámejších svetových osobností rozmiestnených v celom parku tohto mesta. Okrem toho sprievodný program vypĺňajú kreatívne umelecké skupiny, tanečníci, hudobníci a samozrejme, skvelá gastro zóna. Okrem iného festival každoročne privíta zahraničných umelcov oceňovaných po celom svete.

živé sochy

Bohaté vizuálne zážitky

Netradičný multižánrový festival Živé sochy sa vracia do Spišskej Novej Vsi v dňoch 29. – 30. júla. V plnej sile a bez pandemických obmedzení. Podujatie, ktoré ponúka jedinečný zážitok z pouličného statického umenia opäť akiste priláka tisícky návštevníkov z celého Slovenska aj z okolitých krajín. Metropola Spiša sa počas tohto víkendu premení na obrovskú galériu, kde stretnete živé sochy Petry Vlhovej či Petra Sagana, ale aj najznámejších svetových osobností ako Coco Chanel, Alberta Einsteina aj Milana Rastislava Štefánika.

živé sochy

Intenzívny program na dvoch pódiách s headlinerom Robom Opatovským, chillout zóna pre oddych, aj detská zóna s 30 metrovým vyhliadkovým kolesom, sľubujú fantastické zážitky. 

Neprehliadnite:

Miloj, KST, lexikon.sk

Miloj – torzo chrámu, ktoré pripomína hriešnikom, že treba žiť podľa Božích pravidiel!

So živými sochami aj zábava a vzdelávanie

Diváci si budú môcť pozrieť slovenské živé sochy od umeleckej skupiny BIG NAMES, ktorá je aj autorom tohto projektu, zatancovať si s bubeníkmi z CAMPANA BATUCADA, vypočuť si kapely FUNKIEZ a Sematam a prídu aj „zrkadloví ľudia“ Mirror Family. Diváci si tam užijú. vystúpenie pôvabného Paper Moon Tria, sláčikového orchestra a svoje umenie predvedie aj  mím Vlado Kulíšek. Na svoje si prídu aj tí, ktorí sa vždy radi priučia novým poznatkom. K ich službám budú siedmi zahraniční umelci, ktorí budú znázorňovať významné osobnosti vedy a kultúry a vytvoria živú encyklopédiou svetových i slovenských dejín priamo v uliciach mesta. Ako najväčšie prekvapenie sa predstaví dvojnásobný majster sveta živých sôch Candy Man z Nemecka. Vyniká detailnou prepracovanosťou, o čom sa budete môcť presvedčiť na vlastné oči. 

živé sochy

Mobilná aplikácia Živé sochy

Všetky praktické informácie o podujatí, v podobe interaktívnych mapiek, programu aj užitočných linkov, môžete mať po ruke vo svojom mobile vďaka aplikácii Živé sochy, ktorú si stiahnete pre Android aj iOs zadarmo. Aplikácia vám pomôže nájsť jednotlivé sochy na námestí a poskytne vám tiež zaujímavé informácie o osobnosti, ktorú predstavujú. Pre zahraničných návštevníkov je dostupná tiež v anglickom jazyku.

Viac na: www.zivesochyfestival.sk