Aj zimný čas možno využiť na výlet do Pienin. Je to náš najmenší národný park, no o to krajší kút Slovenska


2199   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Výlet do Pienin

Zimný výlet do Pienin? Prečo nie…? Patríte k turistom, ktorí radi objavujú miesta, ktoré niekedy zostávajú skryté pred masami či veľkými davmi ľudí? Pritom sú však krásne a ponúknu unikátne zážitky? V tom prípade máme pre vás ideálny cestovateľský tip. Môžete navštíviť Pieninský národný park, ktorý je najmenší na Slovensku. A pokiaľ ide o popularitu, zostáva (zatiaľ) trochu v úzadí Tatier či Slovenského raja. Ak sa však pozrieme na atrakcie a prírodné zaujímavosti, táto prenádherná lokalita väčším destináciám dokáže smelo konkurovať. A ako sme spomenuli vyššie, viete si ho v zime či lete užiť bez predierania sa v nekonečnom dave ľudí.

Kde sa Pieniny nachádzajú a čo ponúkajú?

Pieninský národný park s rozlohou 37,5 km2 sa nachádza na severe Slovenska tesne pri hraniciach s Poľskom. Neďaleko nájdete známe pohorie Spišská Magura. Výraznou dominantnou a  atrakciou

Neprehliadnite:

Martinské hole ako v nebi, lexikon.sk
Prechádzky po Turci: Martinské hole a nekonečné výhľady.
Pozvánka na zimné putovanie z mesta až do neba…

Pienin je rieka Dunajec, ktorá sa v lete využíva na adrenalínové splavy. V zime sa zase v bezprostrednom okolí Pienin dá lyžovať – k dispozícii sú svahy v strediskách vo Vyšných Ružbachoch či v Litmanovej. A ak ste priaznivcami histórie, určite zavítajte na Ľubovniansky hrad.

zimný výlet do Pienin

Dokonalá zimná idylka…

Výlet do Pienin je aj Prielom Dunajca

Pri návšteve Pienin odporúčame určite nevynechať miesto, ktoré sa nazýva Prielom Dunajca. Toto miesto nájdete na slovensko-poľskej hranici v historickej obci Červený Kláštor. Ak hľadáte Pieniny ubytovanie, práve ponuky v Červenom kláštore môžu byť ideálne pre vaše turistické výlety. Avšak späť k Dunajcu – jeho prielom si môžete predstaviť ako 9 kilometrov dlhý kaňon s viacerými netradičnými zákutiami a unikátnou faunou i flórou. Nachádza sa tam aj náučný chodník, pričom takýto výlet zaberie zhruba pol dňa. Už len pre ten výhľad jednoznačne odporúčame.

zimný výlet do Pienin

…už sa môžete tešiť aj na takéto letné výhľady…

Chodník korunami stromov

Veľa turistov pri návšteve tohto regiónu volí za svoju pomyselnú základňu malebnú podhorskú obec Ždiar. Ak teda budete hľadať ubytovanie Ždiar, zobrazí sa vám veľa možností. V bezprostrednej blízkosti Ždiaru a priamo v srdci Pienin sa nachádza ďalšia atrakcia, ktorú by ste určite nemali vynechať. Je ňou Chodník korunami stromov. Prechádzka týmto chodníkom meria presne 1234 metrov a ponúka úchvatné výhľady na lesy Spišskej Magury. Tak rozhodli ste sa? Odporúčame všetkými desiatimi!.(F)

Foto: Ivan Kluciar/Shutterstock.com