Na Horehroní vrcholia jarné prázdniny


4100   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jarné prázdniny na Horehroní jarné prázdniny

Na Horehroní sú jarné prázdniny pre deti zo stredného Slovenska v plnom prúde. Aj počas posledného prázdninového týždňa Horehronie ponúka veľké množstvo zábavy nielen na lyžiarskych svahoch ale aj mimo nich.

Astrovlak vyrazí na svoju záverečnú zimnú jazdu z hlavnej staničky v Čiernom Balogu do Lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny, kde budú mať cestujúci možnosť pozorovať nočnú oblohu s profesionálnymi ďalekohľadmi spolu s odborníkmi. V priestoroch romantickej horárni čaká na účastníkov odborný výklad o oblohe a pozorovaní hviezd.

Na Horehroní jarné prázdniny

Remeselné stredy sa konajú v turisticko-informačnom centre Horehronie v obci Bystrá. Tento týždeň sa nesie v znamení výroby z dreva. Pre všetkých milovníkov remesla budú pripravené drevené prvky na výrobu vlastnej drevenej vtáčej búdky.

Na Horehroní jarné prázdniny

Adrenalínová jazda na fat e-biku s hrotmi vedie zo Šumiaca až na Kráľovu Hoľu. Iste osloví nadšencov cyklistiky, ktorým ani sneh v jazde neprekáža. Do kopca športovcom pomôže pohon elektrickej baterky a dole si môžu užiť jazdu plnú zážitkov s jedinečnými výhľadmi na krásnu horehronskú prírodu.

Bude vás zaujímať: Skibus 4 x 4 na Horehroní

Na Horehroní jarné prázdniny

Lyžovanie so zábavou čaká na dovolenkujúcich v lyžiarskom stredisku Mýto Ski & Fun. V sobotu 9. marca rozozvučí a do tanca im zahrá DJ Maxi. Okrem toho si lyžiari budú môcť prezrieť a vyskúšať autá známej nemeckej značky BMW a rodičia sa zase môžu zúčastniť ochutnávky destilátov Jelínek. V Ski Resorte Tále pripravili aj v tomto týždni (8. a 9. marca) obľúbené večerné lyžovanie pri umelom osvetlení na kvalitne upravených zjazdovkách.

Organizátori sa snažili všetkým prázdninujúcim deťom pripraviť dobré podmienky plné zážitkov. Snahu potvrdila aj Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie: „Počas celých jarných prázdnin sme pre turistov pripravili bohatý program. V lyžiarskych strediskách boli pre návštevníkov pripravené sprievodné hudobné programy. Nelyžiari mali k dispozícii remeselné dielne a výlet zimných astrovlakom, zdatnejších športovcov zlákala adrenalínová jazda na fat biku. Dúfame, že aj formou zaujímavých, sprievodných a doplnkových programov prilákame do regiónu viac návštevníkov nielen počas prázdnin.“

Foto: horehronie.net
www.horehronie.net