Nízke Tatry milujú malí aj veľkí. Neodolateľné 4 NAJ tipy pre všetky typy turistov.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nízke Tatry

V programe na toto leto nemôžu chýbať výlety do prírody. Medzi výborné tipy patria Nízke Tatry, kde si na svoje príde skutočne každý. Dostatok príležitostí uspokojí menej náročných turistov i tých najnáročnejších.

Ideálnym východiskom pre výlety a turistiku v Nízkych Tatrách je Liptov. Odtiaľto je jednoduchý prístup ku všetkým najčastejšie navštevovaným lokalitám. Ak plánujete objavovať ich krásy viac dní, odporúčame rezervovať si apartmán v obci Demänová, ktorá sa nachádza len niekoľko minút cesty autom od Jasnej. Tieto nasledujúce 4 námety určite nesklamú a takto prechodené Nízke Tatry si určite zamilujete… 

Chopok

Nová Rotunda a lanovka

Vrch Chopok, preslávený vďaka zimnému lyžiarskemu stredisku Jasná, má čo ponúknuť aj v letnom období. Ak si chcete vychutnávať nekonečný výhľad, môžete sa na vrchol vyviezť lanovkou.

Neprehliadnite:
Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej holi

Nadšení turisti zas ocenia možnosť dostať sa a zažiť stúpanie na vrchol pešo, po kamenistom turistickom chodníku. Na Chopku – okrem fantastickému výhľadu – nájdete aj reštauráciu s veľkou terasou. Občerstvenie a malý relax vo výške 2004 metrov nad morom tu má zvláštnu pridanú hodnotu.

Kde sa ubytovať? Hotel Srdiečko

Hotel Srdiečko

Ďumbier

Nízke Tatry

Z Chopku môže cesta viesť ďalej, napríklad na najvyšší vrch Nízkych Tatier – Ďumbier, s nadmorskou výškou 2043 m n. m. Od stanice lanovky na Chopku sa sem dostanete asi za dve hodiny. Túru zvládnu aj menej zdatní turisti. Vrch Ďumbiera poskytne nádherný výhľad na všetky svetové strany, ktoré si doposiaľ vychutnal každý turista bez výnimky.

Kde sa ubytovať? Hotel Rotunda a Chalets

Hotel Rotunda

Vrbické pleso

Vrbické pleso

Dobre známe a navštevované plesá vo Vysokých Tatrách majú svojich – o čosi skromnejších konkurentov – aj v Nízkych Tatrách. Najväčším prírodným jazerom Nízkych Tatier je Vrbické pleso. Leží na konci Demänovskej doliny vo výške 1113 m n.m. Kilometer dlhá trasa okolo plesa je vhodná na pokojnú prechádzku. Pokochať sa tu môžete krásami nízkotatranskej prírody a krištáľovo čistou vodou plesa.

Kde sa ubytovať? Hotel Pošta

Hotel Pošta

Demänovské jaskyne

Nízke Tatry

Hlavná turistická os je dobre známa Demänovská dolina. V nej sa nedajú obísť časté a vyhľadávané ciele turistov – Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Obe ponúkajú možnosť príjemného schladenia počas horúcich letných dní. Prehliadky podzemných chrámov budú rezonovať vo vás navždy; veď krása kvapľovej výzdoby a nevšedné podzemné tvary sa tu formovali státisíce rokov a toto leto čakajú aj na váš obdiv.

Kde sa ubytovať? Hotel Tri Studničky

Hotel Tri Studničky

 

Krásou omamujúca príroda, jedinečné výhľady, množstvo atrakcií pre deti i dospelých, výborný servis a miestna gastronómia. Čo viac si môžeme želať? Samozrejme – vynikajúce počasie, dobrú náladu a Nízke Tatry si vás získajú!

Dominik Parajka