Nízke Tatry – 4 tipy na návštevu 

Share:
Nízke Tatry

Plánujete si program na leto a chcete do neho zahrnúť aj výlety do prírody? Odporúčame zavítať do Nízkych Tatier, kde si na svoje príde skutočne každý. Nízke Tatry majú dostatok lákadiel.

Ideálnym východiskom pre výlety a turistiku v Nízkych Tatrách je Liptov, odkiaľ máte jednoduchý prístup ku všetkým najčastejšie navštevovaným lokalitám. Nízke Tatry – ak plánujete objavovaním ich krás stráviť viac dní, odporúčame zarezervovať si apartmán v obci Demänová, ktorá sa nachádza len niekoľko minút cesty autom od Jasnej. Ponúkame 4 tipy na ktoré sa určite oplatí v Nízkych Tatrách pozrieť.

Chopok

Nízke Tatry

Vrch preslávený najmä vďaka lyžiarskemu stredisku Jasná má čo ponúknuť aj v lete. Ak si chcete len vychutnávať výhľad, môžete sa na jeho vrchol vyviezť lanovkou, nadšení turisti zas ocenia možnosť dostať sa naň pešo, po kamenistom turistickom chodníku. Na Chopku okrem pekného výhľadu nájdete aj reštauráciu s veľkou terasou, na ktorej sa môžete občerstviť alebo len nečinne relaxovať vo výške 2004 metrov nad morom.

Ďumbier

Nízke Tatry

Z Chopku môže cesta viesť ďalej, napríklad na najvyšší vrch Nízkych Tatier – Ďumbier, s nadmorskou výškou 2043 metrov nad morom. Od stanice lanovky na Chopku sa sem dostanete za dve hodiny. Túru zvládnu aj menej zdatní turisti. Vrch Ďumbiera poskytne nádherný výhľad na všetky svetové strany, ktoré ocení každý turista.

Neprehliadnite: Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej holi

Vrbické pleso

Vrbické pleso

Nielen Vysoké Tatry sú bohaté na plesá, čo-to ponúknu aj tie Nízke. Vrbické pleso je najväčším prírodným jazerom Nízkych Tatier, leží na konci Demänovskej doliny vo výške 1113 metrov nad morom. Kilometer dlhá trasa okolo plesa je vhodná na pokojnú prechádzku. Pokochať sa tu môžete krásami tatranskej prírody a krištáľovo čistou vodou plesa.

Demänovské jaskyne

Nízke Tatry

Keď už budete v Demänovskej doline, obísť nemôžete Demänovskú jaskyňu slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Obe ponúkajú možnosť príjemného schladenia počas horúcich letných dní. Pri prehliadky sa môžete nechať uniesť krásami kvapľov a ďalších útvarov, ktoré sa v jaskyniach formovali státisíce rokov.

A to rozhodne nie je všetko, čo sa dá v Nízkych Tatrách zažiť a vidieť. Navštívte ch a presvedčte sa na vlastnej koži!

Dominik Parajka