Milujete čučoriedkový koláč? Upečte si ho sami na Čučoriedkovom dni v Telgárte.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Ak ešte nemáte na zajtra plán, vyberte sa do Telgártu, kde sa bude konať siedmy ročník Čučoriedkový deň. Horehronská obec Telgárt ožije prípravou chutných čučoriedkových dobrôt. Návštevníci sa môžu tešiť na ochutnávku výborných koláčov a súťaž v ich pečení. Pripravený je aj zaujímavý kultúrny program. Čakajú vás rôzne workshopy a nebude chýbať ani lokálny farmársky trh.

S myšlienkou založiť podujatie Čučoriedkový deň prišla rodina Hríbikovcov z Penziónu u Hanky. Inšpirovali sa najtypickejšou telgárskou letnou pochúťkou – čučoriedkami. Keďže vo svojom penzióne pečú veľmi radi a často, ponúkajú návštevníkom možnosť ochutnať ich domácu kuchyňu inšpirovanú zaujímavými nápadmi i počas tohto podujatia.

Čučoriedkový deň, koláč

Ústrednou témou Čučoriedkového dňa je súťaž v pečení koláčov. Každý z receptov má byť inšpirovaný práve týmito lesnými plodmi.recept Upiecť koláč si môže prísť každý, kto vlastní zaujímavý recept a dokáže ho zrealizovať na mieste súťaže za dve a pol hodiny. Kým budú súťažiaci tvoriť chutné dobroty, pre návštevníkov je pripravený zaujímavý kultúrny program.

Neprehliadnite: Horehronie láka na dobrodružné výlety…

Hlavným hosťom podujatia bude spevácka skupina Trnki, ktorá spoločne s hudbou Jána Maka roztancuje návštevníkov pod Kráľovou hoľou. Pre záujemcov, ktorí by sa radi naučili novým veciam, pripravuje Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica zaujímavé workshopy. Telgárčania zasa predstavia tradičné remeslá a záujemcovia si budú môcť nakúpiť i výrobky od lokálnych farmárov a výrobcov.

Najlepší koláč bude vyberať nezávislá porota, ktorá poctivo ochutná všetky koláče, vyberie trojicu najchutnejších a ich autorov za ich nápaditosť a šikovnosť odmení.

Telgártska Slučka A Chmarošský Viadukt

Pozitívom tohto podujatia je, že na organizácii sa spoločne s obcou Telgárt začala spolupodieľať i obec Šumiac. Návštevníci  tak budú môcť ochutnať aj čučoriedkové šumiacke špeciality. Sme presvedčení, že i vďaka spoločným podujatiam a vzájomnej pomoci sa budú zlepšovať aj podmienky na rozvoj cestovného ruchu v tejto lokalite.” Hovorí Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie REGIÓN HOREHRONIE.


Foto: Pixabay