Pracujete z domu? Niet nad pohodlie vo vašej domácej pracovni. Pár dobrých rád sa zíde…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Pracujete z domu home office

Pracujete z domu aj vy už nejaký čas? Stihli ste si za tú dobu vytvoriť vlastný priestor, kam sa na svoju pracovnú smenu utiahnete? Zrejme každý potrebuje na to, aby efektívne pracoval a sústredil sa, miesto zariadené podľa svojich predstáv, kde sa navyše bude aj cítiť pohodlne. Urobte si túto domácu kanceláriu tak, aby ste sa do práce každé ráno nemuseli nútiť.

Keď pracujete z domu, seďte ako v bavlnke

Práca, ktorá je sedavá a pri ktorej trávite minimálne osem hodín denne, by mala byť kompenzovaná tak, aby ste pri nej neprichádzali o zdravie. Dbajte napríklad o pohodlie pri sedení a zdravie svojho chrbta. Okrem ergonomickej stoličky, ktorej tvar bude krásne kopírovať vašu chrbticu, majte vo svojom pracovnom kútiku aj menšiu sedaciu súpravu. Tu si sem-tam urobíte prestávku a vystriete sa. Túto sedaciu súpravu môžete zároveň využívať aj na prípadné pracovné stretnutia či študovanie dokumentov. Obložte si sedačku aj zaujímavými vankúšmi, ktoré budú nielen praktické, ale aj štýlové, a dotvoria dizajn vášho home officu. Okrem toho si skúste niekoľkokrát počas pracovného dňa urobiť aj pár strečingových cvikov, aby ste uvoľnili napätie v celom tele.

Neprehliadnite:

úzkosťÚzkosť a úzkostné stavy dnes trápia mnohých. 4 tipy, ako proti nim bojovať a byť v pohode

Organizovaný chaos

Pracujete z domu a máte vo svojej pracovni organizovaný chaos alebo si všetko vždy odložíte na svoje miesto? Aby ste si mohli vytvoriť určitý systém na veci, ktoré ku svojej práci potrebujete, musíte mať dostatok priestoru. Ten vám ponúkne vysoký regál kombinujúci poličky, skrinku alebo šuplíky. Vybrať si môžete prípadne celú otvorenú vitrínu, kde budete mať veci na očiach a prístupné vždy, keď ich potrebujete. Aby ste sa cítili vo svojej pracovni pohodlne, dajte si na miesto, kde máte položené nohy, menší koberec. Ten vás pri kontakte so zemou zahreje a miestnosť zútulní. Príjemnú atmosféru dotvoria aj sviečky, izbové kvety, prípadne váš obľúbený hrnček s horúcou kávou. Spravte si prostredie tak, aby ste sa v ňom cítili dobre a následne nebudete len odpočítavať hodiny do konca dňa.

Foto:  New Africa / Shutterstock.com