Anjelské Vianoce v Kysuckom múzeu chápu reč srdca a privolávajú nádej a silu do života

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Anjel -symbol Vianoc

Anjelské Vianoce v Kysuckom múzeu sú tu. Kým počas bežného roka by sme o prítomnosti či neprítomnosti anjelov mohli dlho a zaujímavo diskutovať, nadchádzajúce obdobie túto otázku načisto zmetie zo stola. Pretože na blízkosť anjelov práve v čase Vianoc sa dá pozrieť aj z inej stránky. Preto Kysucké múzeum pripravilo pre návštevníkov výstavu: Anjel – symbol Vianoc.

Všetci sú anjeli…

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s Centrom sociálnych služieb Čadca – Horelica, s Centrom sociálnych služieb Slniečko Oščadnica, s Centrom sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste, s Centrom pre deti a rodičov Bytča – Horný Kelčov, so Spojenou školou sv. Jozefa v Turzovke, so Špeciálnou základnou školou v Čadci, s  Občianskym združením Stružielka v Čadci a s Centrom pre Deti a Rodiny v Bytči pripravilo pre návštevníkov túto zaujímavú výstavu. Keďže anjel je nepochybne jeden zo symbolov Vianoc, výstava v predvianočnom čase nemohla Kysuce obísť…

Anjel - symbol Vianov, Kysucké múzeum, Dovolenka na Slovensku, lexikon.sk

Rôzne skupiny tvorcov zjednocuje myšlienka

Ide o výstavu výtvarných prác detí a klientov zo špeciálnych škôl, domovov sociálnych služieb a centier sociálnych služieb z nášho regiónu. O tom, že anjeli patria spomedzi všetkých nehmotných a duchovných bytostí k tým najobľúbenejším, svedčí aj to, že sa na výstave nachádza deväťdesiatdva jedinečných prác. Zachytávajú tento symbol Vianoc v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Okrem výtvarných prác výstavu tvorí aj predajná časť, ktorá ponúka krásne dekoratívne predmety. Tie vyzdvihujú vieru v anjelov ako v čisté duchovné bytosti, ktoré sú láskyplné, nikomu neublížia, chápu reč srdca, upokojujú myseľ, vnášajú nádej a silu do života.

Neprehliadnite:

M. M. Hodža, 210. výročie narodeniaOsobnosti slovenských dejín. Viete, kto povedal:
Liptov je to, čo sa menuje romantickô a Turiec idyla?

Ktorý anjel je ten najkrajší…?

Okrem toho, že si prídete pozrieť túto jedinečnú výstavu, môžete hlasovať v ankete o najkrajšieho anjela, ktorá bude prebiehať na sociálnych sieťach Kysuckého múzea. Viac o pravidlách si môžete prečítať tu.

Anjel - symbol Vianoc, Dovolenka na Slovensku, lexikon.sk


Nepremeškajte možnosť a príďte zažiť túto magickú atmosféru. Anjelské Vianoce sú v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci až do 31. januára 2022.

Text: Mgr. Miroslava Jančulová
Foto: Kysucké múzeum
Medzititulky: redakcia

Viac na: www.kysuckemuzeum.sk