Svetový deň hrania klope na brány hradu Modrý Kameň. Malí i veľkí hráči pri zábave nesmú chýbať

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Svetový deň hrania, Hrad Modrý Kameň

Svetový deň hrania organizuje Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň. Nasledujúca pozvánka je určená malým i veľkým, ktorí nezabudli a vedia byť hraví a chcú sa preniesť do sveta fantázie. Deň hrania sa uskutoční 25. septembra od 9. – 17. hod. Stretnutie malých i veľkých sa uskutoční pod názvom BEZ MOBILU POĎ SA HRAŤ NA MODROKAMENSKÝ HRAD!

Nájdite si čas v poslednú septembrovú sobotu na divadlo, hry a zábavu. Cieľom iniciátorov podujatia Svetový deň hrania je odtrhnúť (nielen) deti od obrazoviek televízorov a počítačov. Strávte tento deň v našom múzeu. Prekvapení máme pripravených niekoľko, napríklad hradné spoločenské hry. Vyrobíme a oblečieme spolu aj papierové bábiky. Počas prehliadky múzea sa zoznámite so životom detí od čias stredovekých až po súčasnosť. Pripomenieme si hračky z minulosti, niektoré z nich aj vyskúšate. Rozlúčime sa s výstavou stavebnice MERKUR.

Svetový deň hrania, Modrý Kameň, lexikon, výstava

So zatajeným dychom…

Neprehliadnite:
Tajomné a záhadné miesta Slovenska. Bezpečné putovanie do menej známych lokalít

S hračkami sa hráme a divadlo sa hrá

Pozvanie na modrokamenský hrad prijalo súkromné divadlo TEÁTRO NELINE. O 14. hod sa na nádvorí kaštieľa začne príbeh, ktorý možno poznáte. Statočný a odvážny Rytier BAJAJA raz vo sne zbadal dievča ako kvet.  Volala o pomoc, nuž sa za ňou vybral. Ak chceš vedieť viac, príď medzi nás!
O 16. hod spoznáte Štrikuľku – šikuľku, ktorá rada štrikuje, hačkuje, prepletá, zapletá. Príbeh o nej sa volá Uštrikovaná rozprávka. V sobotu 25.septembra od 9. – 17. hod budú v kaštieli prístupné expozície múzea a aj tvorivá dielňa v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. Prosíme všetkých návštevníkov, aby ich dodržiavali a rešpektovali pokyny organizátora.

Svetový deň hrania, Hrad Modrý kameň, lexikon, kultúra a tradície

Vstupné na podujatie je 7 € pre dospelých, 4 € zľavnené vstupné pre deti od 3 – 15 rokov, študentov a seniorov. Každý návštevník podujatia bude zaradený do žrebovacej súťaže o stavebnicu MERKUR.
V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle 047/24 54 100. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Viac informácií sa dozviete na: www.hradmodrykamen.sk