Staviate dom a chcete, aby bol naozaj moderný? Tieto smart prvky v ňom nesmú chýbať


658   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
smart home

Smart prvky pri realizácii novostavieb sú už samozrejmosťou. Investícia do nového bývania je často tou najväčšou, ktorú bežný človek za život spraví (aspoň z tých „jednorazových“). Preto sa nemôžeme čudovať, že každý chce mať svoje bývanie čo najmodernejšie, najluxusnejšie a skrátka čo najlepšie v rámci toho, čo si môže dovoliť.

Smart pasívne udržiavanie komfortnej teploty a tiež smart starostlivosť o záhradu

Tvrdenie z úvodu obzvlášť platí pri stavbe vlastného domu, keďže vtedy má človek takpovediac voľnú ruku a môže si svoje nové bývanie v maximálne možnej miere prispôsobiť svojim predstavám a požiadavkám. Luxusný kamenný obklad? Žiadny problém! Priestranná obývacia izba prepojená s kuchyňou? V pohode! A čo prvky, ktoré z vášho domu spravia smart domácnosť?

Inteligentné riešenia na vzostupe

Smart môže byť napríklad tienenie okien. Ideálne na to sú vonkajšie žalúzie, keďže okrem tienenia sú efektívne aj pri pasívnom ochladzovaní interiéru vďaka tomu, že slnečné lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do interiéru. Smart riešenie z nich spravia senzory reagujúce na slnečné žiarenie, či teplotu, vďaka ktorým budú môcť žalúzie samé regulovať množstvo prepúšťaného slnečného žiarenia na základe toho, či treba zabrániť prehriatu interiéru v lete, alebo naopak, treba ho „vykúriť“ v zime.

smart

… aj v exteriéri

K rodinnému domu zákonite patrí aj záhrada. A o tú sa treba starať bez ohľadu na to, či na nej niečo pestujete, alebo uprednostňujete výlučne okrasnú záhradu. Aj s touto starostlivosťou vám pomôžu smart technológie v podobe smart zavlažovania, ktoré pomocou senzorov reguluje množstvo závlahy pre vašu záhradu.

Neprehliadnite:

kúrenie
Zima sa blíži a dobré rady sa zídu: pre najvýhodnejšie kúrenie zvoľte kotol na drevo


Ako sa dostanete do garáže? A do samotného domu?

Medzi bežné záležitosti patrí otváranie a zatváranie garážovej brány mobilnou aplikáciou, aby ste nemuseli vystupovať z auta, prípadne nosiť so sebou diaľkové ovládanie. Takúto „funkciu“ by vaša garáž rozhodne mala mať. Rovnako ako aj možnosť nabíjať v nej svoj elekromobil ak už patríte medzi nadšencov elektromobility a elektromobil máte, prípadne chystáte jeho kúpu. Takéto smart ovládanie garážovej brány je teda samozrejmosťou, ale čo dvere do domu? Hádam ste ich nechceli otvárať kľúčom? Veď v súčasnosti to zvládnete aj odtlačkom prsta. Hlavnou výhodou takéhoto smart otvárania je, že svoj prst (na rozdiel od kľúčov) nestratíte. (FU)

Foto:: rh2010 / Stock.adobe.com a pixabay