Košický kraj hostil tour-operátorov z Číny

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Košický kraj hostil tour-operátorov z Číny

Región Košice navštívili v druhej polovici októbra zástupcovia cestovných kancelárii a agentúr z ďalekého východu, z Číny. Cieľom ich návštevy je nadviazať spolupráce s regiónom, ktorý je na čínskom trhu stále pomerne neznámy.

Košický kraj hostil tour-operátorov z Číny

Tour-operátori z dvoch čínskych provincií – Guangdong a Anhui – pricestovali na východ Slovenska 16. októbra. Cieľom ich cesty je spoznávanie nových destinácií s potenciálom zaujať klientov na čínskom trhu. Návšteva tak nadviazala na predošlé aktivity predsedu Košického samosprávneho kraja, ktorý približne pred mesiacom absolvoval pracovnú cestu práve do Číny. „Medzi zahraničnými návštevníkmi nášho kraja dominujú, prirodzene, turisti z okolitých krajín.

Neprehliadni: Hrad Slanec otvára novú atrakciu

Našou ambíciou však je zvyšovať aj počet návštevníkov zo vzdialenejších kútov sveta. Čína je obrovský trh a preto považujem za výzvu nadväzovať spoluprácu nielen s tamojšími investormi, ale aj s tour-operátormi, ktorí k nám môžu priniesť úplne novú cieľovú skupinu,“ povedal po neformálnom prijatí čínskej návštevy na Úrade KSK predseda kraja Rastislav Trnka.

Tokaj

Čínska výprava sa následne vybrala spoznávať krásy Košického kraja. Začali v Košiciach, odkiaľ sa presunula na Tokaj a na programe mala aj Spišský hrad, Tomášovský výhľad či najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku v Spišskej Novej Vsi. „Osobné stretnutie a komunikácia s čínskymi hosťami je pre obe strany neoceniteľným zdrojom poznatkov. Tour-operátori majú možnosť vidieť a zažiť to, čím je naša destinácia zaujímavá. Na druhej strane od nich získavame okamžitú spätnú väzbu, zisťujeme, o aké druhy zážitkov by asi mohli mať záujem čínski turisti. Len tak je možné nastaviť produktové balíčky správne, s dôrazom na špecifiká návštevníka z Číny,“ doplnila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

www.kosiceregion.com