DAJ KOŠOM LEUKÉMII, alebo viac ako symbolická podpora hodom lopty do koša

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
DALI SME KOŠOM leukémii

Zvýšiť povedomie o chronickej myelocytovej leukémii (CML) bolo hlavným cieľom športovo-edukačného podujatia s názvom Daj košom leukémii, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave. Účastníci symbolicky podporili pacientov s týmto chronickým, dnes už liečiteľným ochorením, hodom lopty do basketbalového koša a tak im vyjadrili svoju podporu. Celkovo sa podarilo trafiť loptu do koša 4 329-krát.

Chronická myelocytová leukémia postihuje ľudí v produktívnom veku. Ešte pred takmer 20 rokmi bola nevyliečiteľným onkologickým ochorením s krátkou dobou dožitia. Dnes, vďaka modernej inovatívnej liečbe založenej na molekulárne cielenej terapii, môžu pacienti žiť dlhé roky a tešiť sa z plnohodnotného života v spoločnosti. Aj preto môžeme už smelo dať chronickej myelocytovej leukémii symbolicky košom.

DALI SME KOŠOM leukémii

Kampaň na podporu povedomia o CML realizujú súčinne organizátori z pacientskych združení na celom svete, s podporou medzinárodného združenia pacientskych organizácií CML Advocates Network. Slovensko je už od roku 2011 jej súčasťou.

Neprehliadnite: Ružový október: osvetová aktivita Zachráň svoje prsia

Na Slovensku sa každoročne konajú rôzne aktivity, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o ochorení a upozorniť na najväčšie výzvy, s ktorými sa pacienti denne stretávajú. „Chceme verejnosti ukázať, že vďaka modernej liečbe, ktorú máme k dispozícii, sa aj s takým závažným ochorením ako je CML, dá žiť plnohodnotný a kvalitný život. Stretávať sa s priateľmi a venovať sa svojim koníčkom. Veľa ľudí sa po oznámení diagnózy zľakne. Ale naozaj, ja sám som príkladom, že s CML sa dá plnohodnotne žiť. Tohtoročná účasť na našom podujatí Daj košom leukémii nás príjemne prekvapila. Budem rád, ak sa takto stretneme aj o rok.“ hovorí Maroš Havran, predseda pacientskej organizácie CML life.

Akciu podporila farmaceutická spoločnosť Novartis, v rámci jej projektu „Záleží nám na pacientoch“.

www.cmllife.sk