Ružový október: osvetová aktivita Zachráň svoje prsia. Zúčastníte sa aj vy?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prsko TOUR na cestách, rakovine nie

V rámci Ružového októbra – Mesiaca osvety o rakovine prsníka v SR – sa uskutočňuje zážitková osvetová road šou „Prsko TOUR“ so simulátorom samovyšetrovania prsníkov: „Poznaj svoje prsia – povedz aj ty NIE RAKOVINE PRSNÍKA“. Počas septembra, októbra a novembra navštívi 12 slovenských miest. Dozviete sa, čo môžete urobiť pre svoje zdravie, a zároveň máte príležitosť podporiť pacientky s karcinómom prsníka v ich boji za lepšiu liečbu.

Prsko TOUR na cestách, rakovine nie

Starajme sa o svoje prsia, podporme pacientky a ich blízkych. Aliancia onkologických pacientov NIE RAKOVINE v spolupráci so spoločnosťou BEPON a odbornými partnermi, s podporou odborníkov, spolupracujúcich inštitúcií a obchodných centier organizuje zážitkovú osvetovú putovnú aktivitu, ktorá zachraňuje životy. Pravidelné samovyšetrovanie prsníkov a mamografický skríning môže ročne zachrániť až 300 žien!

Prsko TOUR na cestách, rakovine nie

Prsko TOUR na cestách

Zážitková putovná aktivita prichádza do vášho mesta, školy, či obchodného centra  s osvetou o karcinóme prsníka a názornou edukáciou na simulátore samovyšetrovania, aby sa dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií naučili, čo majú pravidelne robiť pre svoje ženské zdravie. Onkologické pacientky sa tu dozvedia viac o možnostiach úspešného zvládnutia liečby. Účastníci Prsko TOUR sa stretnú s vyškolenými edukátormi z radov zdravotníkov i vyliečených onkologických pacientiek. Svojou účasťou ich podporí napr. aj Emma Tekelyová, Patrik Herman, Jana Pifflová Španková či Bibiana Ondrejková, ako aj ďalšie známe tváre a regionálne médiá.

Obleč sa srdcom Bepon

Na podujatí môžete podporiť našu psychologickú a praktickú pomoc chorým a Pacientske poradne o. z. NIE RAKOVINE, v ktorých vyliečené pacientky a pacienti sprevádzajú liečbou ženy bojujúce s karcinómom. Tiež sa tu dá získať viac informácií o prevencii, diagnostike a liečbe, kúpiť si podporné ružové tričko, alebo pančušky zo špeciálnej edície Obleč sa srdcom spoločnosti Bepon, ktoré pomáhajú nielen šírením osvety na obale, ale aj tým že výťažok z predaja podporí pacientske onkoporadne. Pomôcť sa dá aj zaslaním darcovskej sms v tvare: DMS(medzera)POMAHAM na číslo 877.

Prsko TOUR na cestách, rakovine nie

Aby ženy zbytočne neumierali…

Cieľom širokospektrálnej osvetovej kampane Aliancie NIE RAKOVINE je zlepšiť povedomie o rakovine prsníka, o jej diagnostikovaní, vrátane preventívneho samovyšetrovania prsníkov, o nárokoch na pravidelné preventívne vyšetrenia a o liečbe, upozorniť na potreby žien bojujúcich s rakovinou prsníka, vyjadriť solidaritu onkologickým pacientkam a ich rodinám, motivovať k prevencii, podporiť výskum a dostupnosť nových druhov liečby – a takto sumárne znižovať úmrtnosť na karcinóm prsníka.

Prsko TOUR na cestách, rakovine nie

Povedomie o tomto ochorení a potrebách pacientiek je napriek situácii u nás stále veľmi nízke. Naša organizácia je v úzkom kontakte s pacientmi, pretože im pomáhame na onkologických oddeleniach a ambulanciách. Od nich vieme, ako veľmi je potrebné nielen zvýšenie povedomia o včasnom záchyte karcinómu prsníka, ale aj o sociálnej podpore a modernej efektívnej liečbe. Na Slovensku jednoznačne treba urobiť všetko pre zrýchlenie diagnostiky a zlepšenie dostupnosti modernej liečby, skoncovať už s liekmi na výnimku a s neuhrádzanými liečbami, aby sa konečne znížila úmrtnosť a utrpenie slovenských žien a ich rodín, spôsobených rakovinou prsníka,“ hovorí zakladateľka NIE RAKOVINE Jana Pifflová Španková.

ĎAKUJEME, že aj vy hovoríte NIE RAKOVINE PRSNÍKA

www.nierakovine.sk

PROGRAM osvetovej ROAD ŠOU „Prsko TOUR“.

28. 9. Bratislava – Avion Shopping park – 5 minút pre Vaše zdravie
1. 10. Senec – sústredenie slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie SFZ
5. 10. Nitra  – OC CENTRO Nitra
12. 10. Trnava – CITY Aréna
19. 10. Banská Bystrica – Európa SC
22. 10. Svit – FALKE Slovakia
25. 10. Prešov – EPERIA SC
26. 10. Košice – OC Galéria Košice
28. 10. –Trebišov – nemocnica
30. 10. Bratislava – Eurovea
2. 11. Bratislava – benefičné kolo Hyundai Extraliga florbal žien
22. 11. Banská Bystrica
30. 11. Žilina