Proti hladu sa dá bojovať aj netradične: hladom. S posolstvom prichádza organizácia Mary’s Meals.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Proti hladu Predvianočnú adventnú Bratislavu, bohaté vianočné trhy

Proti hladu sa dá naozaj bojovať aj netradične. Jedlo, ktoré mení život nie je to, ktoré si dáme, ale to, ktoré darujeme iným. Práve s týmto posolstvom prichádza charitatívna organizácia Mary’s Meals. #Hladom proti hladu je iniciatíva, ktorá vyzýva každého z nás netradičným spôsobom pomáhať deťom, ktoré trpia extrémnou chudobou a hladom.  

Myšlienka spája Európu

V krajinách Európy hlad často znamená dobrovoľné rozhodnutie jednotlivcov. Buď sa človek najesť zabudne, alebo si dáva dobrovoľný fasting či pôst. V krajinách s extrémnou chudobou je však hlad nedobrovoľný. Organizácia Mary’s Meals sa rozhodla poukázať na tento problém. Robí tak práve preto, lebo sa už 21 rokov vo svete usiluje dávať deťom v chudobe 1 jedlo denne v školách. Nielen aby ich nasýtila, ale aby mali aj možnosť získať vzdelanie, ktoré je cestou von z chudoby. 

proti hladu


Proti hladu a pre deti

“Rozhodli sme sa priniesť slovenským podporovateľom nezvyčajný zážitok. Pozývame ich zažiť na deň pocit hladu a ušetrené peniaze venovať na pomoc deťom. Často denne minieme na stravu aj 22 eur. To je suma, za ktorú vie Mary’s Meals nasýtiť 1 dieťa jedlom v škole počas celého školského roka”, hovorí zástupca organizácie Tomáš Kapičák. Vysvetľuje, že ľudia tak budú môcť zažiť nakrátko pocit, ktorý by nemal zažívať nikto na svete, a už vôbec nie deti

Neprehliadnite:

SF, Raiskin
Slovenská filharmónia je na turné v Južnej Kórei s koncertným programom ako v Bratislave 


Výzva pre celé Slovensko

Do výzvy sa zapájajú svojou podporou aj mnohé známe osobnosti. Podporu vyjadril influencer Exploited (Peter Altof), foodblogerka Tolerant Cook (Kristína Suchánková), Matúš Krnčok či foodblogerky Simona Malková či Nikoleta Kováčová. Výzva bude mať svoje miesto aj na Bratislavských vianočných trhoch, kde organizácia – na rozdiel od iných stánkov –  ponúka NIČ. Cieľom je nielen zaujímavým spôsobom prilákať ľudí, rozprávať sa s nimi o probléme hladu, ale ich aj vyzvať k podpore detí žijúcich v extrémnej chudobe.  

Výzva aj pre školy 

Do kampane sa zapájajú aj viaceré firmy či slovenské školy, ktoré svojich žiakov pozývajú k tomu, aby si v jeden deň odopreli to, čo jedia naviac. Peniaze, ktoré často minú na sladkosti v bufete, môžu darovať na Mary’s Meals. Organizácia Mary’s Meals bojuje proti hladu vo svete už 21 rokov. S misiou dávať deťom jedlo v mieste vzdelávania premieňa najchudobnejšie komunity v 18 krajinách sveta. Robí tak vďaka zapojeniu miestnych dobrovoľníkov, rodičov detí, ktorí jedla pripravujú z lokálnych surovín. Aj vďaka darcom zo Slovenska sýti už viac ako 2,4 milióna detí každý školský deň. 

proti hladu

Viac na: www.marysmeals.sk