Zdravá strava pri náročnom pracovnom programe. Pripravte si zdravú desiatu či olovrant do práce


445   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zdravá strava

Zdravá strava a jej udržiavanie pri náročnom pracovnom programe a starostlivosti o rodinu môže byť náročné. Zaradenie vhodného občerstvenia do každodennej rutiny však môže zmeniť situáciu. Zdravé jedlo vám dodá potrebnú energiu a živiny, aby ste sa mohli počas dňa sústrediť a byť produktívni.

Udržujte si pocit sýtosti

Jednou z možností fit desiat alebo olovrantov sú proteínové tyčinky, ktoré môžete mať po ruke kdekoľvek ste. Tieto tyčinky sú plné bielkovín (proteínov). Konzumácia proteínov (okrem iného) prispieva k udržaniu pocitu sýtosti na dlhšiu dobu, čím zabraňujú maškrteniu nezdravých potravín – tým by ste mohli zbytočne zvyšovať kalorický príjem. Zaradením proteínových tyčiniek do svojich pracovných desiat môžete prispieť k tomu, aby ste telu dodali živiny potrebné na udržanie dobrej kondície a zdravia.

zdravá strava


Určite nie umelé sladidlá

Pri výbere proteínovej tyčinky, ako občerstvenia do práce, je dôležité vybrať si takú, ktorá má nielen vysoký obsah bielkovín, ale aj nízky obsah cukru. Čítanie etikiet s výživovými hodnotami je pre informované rozhodnutie veľmi dôležité. Nedajte sa oklamať len označením „proteínová“ na obale. Hľadajte tyčinky, ktoré majú aspoň 10 gramov bielkovín na porciu a menej ako 5 gramov cukru. Okrem toho sa rozhodnite pre tyčinky, ktoré obsahujú zdravé tuky, napríklad orechy alebo semienka, a nie umelé prísady alebo sladidlá.

Neprehliadnite:

ryžová kaša
Najlepšia ryžová kaša v hre!
Doplňte si energiu zdravo, rýchlo a chutne s novinkami, ktoré odporúča Dr. Oetker


Striedajte potraviny

Okrem proteínových tyčiniek existuje množstvo ďalších zdravých občerstvení, ktoré môžete zaradiť do svojho pracovného programu. Čerstvé ovocie a zelenina, napríklad jablká, mrkva alebo stonkový zeler, sú výbornou voľbou, pretože majú nízky obsah kalórií a vysoký obsah vitamínov a minerálov. Grécky jogurt alebo tvaroh sú tiež skvelou voľbou, pretože poskytujú dostatočné množstvo bielkovín a vápnika. Proteíny môžete zaradiť do stravy aj v podobe výživového doplnku, teda prášku, z ktorého si pripravíte rýchly proteínový nápoj – prášok jednoducho rozmiešate vo vode alebo mlieku a o dávku bielkovín máte postarané.

 zdravá výživa

Ďalšia skvelá voľba

Oriešky a semienka sú ďalšou vhodnou voľbou na desiatu či olovrant, pretože poskytujú dobrý zdroj zdravých tukov. V prípade, že sa vám podarí cez deň kvalitne jesť, potom už len doma stačí pripraviť fit večeru a môžete ísť spať s dobrým pocitom na srdci, že ste pre seba, svoje zdravie a organizmus spravili maximum. Neodsúvajte stravovanie na vedľajšiu koľaj a dbajte na to, aby ste mali prísun rôznorodých potravín. Nezabúdajte počas dňa jesť a snažte sa nedostávať do momentov, keď budete vyhladnutí. V takých prípadoch sa bude často stávať, že do seba nahádžete všetko, čo vám príde pod ruku. Potom sa nebudete môcť čudovať, že kilogramy pôjdu hore a ohrozíte aj svoje zdravie. (FU)

Úvodné foto: pixabay
Foto 1: Krakenimages.com / Shutterstock.com
Foto 2: eldar nurkovic / Shutterstock.com