Slovenská filharmónia cestuje na turné do Južnej Kórey s koncertným programom ako v Bratislave

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
filharmónia v Juženj Kórei

Slovenská filharmónia sa opäť predstaví v bratislavskej Redute pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Návštevníci koncertov si vypočujú program, s ktorým sa orchester predstaví na nadchádzajúcom tohtoročnom turné v Južnej Kórei už o pár dní 26. novembra – 4. decembra 2023.

Predzvesť novej CD nahrávky

Na úvod večerov vo štvrtok a piatok 23. a 24. novembra zaznie v naštudovaní šéfdirigenta Koncertná predohra Es dur Jána Levoslava Bellu z roku 1876, predstaviteľa slovenskej národnej hudby 19. storočia. Jej  vznik a konkrétne prvé uvedenia nie sú v dostupných prameňoch celkom presné. V Koncertnej sieni SF bude uvedená  autentická verzia predohry z edície kompletne vydaného Bellovho diela Hudobným centrom. Predohra je  súčasťou pripravovaného propagačného CD Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Daniela Raiskina mapujúceho Bellovu symfonickú tvorbu. Jej zaradením si zároveň pripomenieme tohtoročné 180. výročie narodenia skladateľa.  

filharmónia

Na hudobných potulkách Bercelonou, Rímom, Benátkami, Ravennou…

Nasledovať bude Travel Notebook pre klavír a orchester izraelského skladateľa Alexeya Shora, pôvodom z ukrajinského Kyjeva. V sedemčasťovej suite pre klavír, hudobnom „denníku cestovateľa“ nás skladateľ prevedie mestami s dlhou históriou, Bercelonou, Rímom, Benátkami, Ravennou, Parížom i anglickým Ascotom. Dielo zaznie v interpretácii mladého juhokórejského klaviristu Yekwona Sunwooa, ktorý študoval na Julliarde i Curtis Institute of Music vo Philadelphii. Je laureátom viacerých medzinárodných klavírnych súťaží. V Slovenskej filharmónii debutoval v roku 2017 po boku Juhokórejského KBS Symphony Orchestra. V interpretácii energického umelca zaznie aj Rapsódia na Paganiniho tému pre klavír a orchester, op. 43 Sergeja Rachmaninova – 24 variácií vychádzajúcich z Paganiniho populárneho husľového Capriccia a mol. Koncert uzavrie symfonická fantázia, op. 32 Francesca da Rimini Petra Iľjiča Čajkovského z roku 1876, dielo inšpirované Danteho Božskou komédiou.
Koncerty sa začnú o 19.00 hod.    
 

Neprehliadnite:

Pozri, Prešporok!
Pozri, Prešporok! Od grafickej veduty k fotografickým pohľadom od Prešporka po Bratislavu


Pred piatkovým koncertom
pozývame všetkých návštevníkov a abonentov na stretnutie so šéfdirigentom Danielom Raiskinom, ktoré sa uskutoční vo foyeri SF o 18.15 hod.

Reduta, SF, Raiskin

Koncert priateľstva

Piatkový večer bude Koncertom priateľstva medzi Kórejskou republikou a Slovenskou republikou. V nedeľu 26. novembra odcestujú totiž Filharmonici so šéfdirigentom a klavírnym virtuózom Yekwonom Sunwoom na štvrté koncertné turné do Južnej Kórey, kde uvedú so spomenutým programom šesť koncertov. Predstavia sa na ostrove Jeju, nazývanom Havaj Južnej Kórey (28. a 29. 11. 2023), nasledovať bude koncert v priemyselnom meste Ulsan 30.11., štvrtý koncert poteší hudbychtivých návštevníkov v meste Cheonan 1. 12., ďalší v hlavnom meste Soul 2. 12. 2023.

filharmónia, turné Južná Kórea

Turné uzavrie Slovenská filharmónia so šéfdirigentom Danielom Raiskinom v juhokórejskom meste Incheon 3. 12. 2023. V pondelok 4. decembra Slovenská filharmónia pricestuje do Bratislavy, kde počas decembra 2023 ponúkne svojim abonentom a návštevníkom sériu sviatočných koncertov, ktoré vyvrcholia na Silvestra a Nový rok.

Text: SF
Foto: archív SF
Medzititulky: redakcia

Viac informácií na: www.filharmonia.sk