Divadlo Teatro Colorato úspešne reprezentovalo Slovensko. V Cannes získalo uznanie a Cenu divákov!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lexikon.sk, Teatro Colorato

Divadlo Teatro Colorato z Bratislavy malo na medzinárodnom divadelnom festivale LES THEATRALIES v Cannes vo Francúzsku veľký úspech. Mladí profesionálni divadelníci sa v THEATRE ALEXANDRE III. predstavili s rodinnou hudobno-divadelnou šou Bejby Bajbl Band! Hudbu do dynamickej inscenácie napísala obľúbená hudobníčka a skladateľka Andrea Bučko. Predstavenie zožalo pri francúzskom azúrovom pobreží obrovské ovácie a zaslúžene si odnieslo Cenu divákov!

Divadelný festival v čarovnom meste Cannes na Azúrovom pobreží býva spravidla v lete, Tento rok sa jeho termín z dôvodu pandémie niekoľkokrát presúval. To poznačilo aj účasť súborov, viaceré pre zvýšené obmedzenia nemohli vycestovať alebo im termín už nevyhovoval. Preto sa organizátori rozhodli tento ročník urobiť ako nesúťažný.

Teatro Colorato, lexikon.sk

Teatro Colorato počas predstavenia

Radosť z úspechu

„Nečakali sme také milé prijatie. Mnohí diváci a dokonca aj technici nám ešte dlho po predstavení blahoželali, boli nadšení. Veľmi nás prekvapil ďakovný list hlavného organizátora a riaditeľa festivalu Jaromíra Knittla, v ktorom po našom návrate na Slovensko napísal: Napriek pretrvávajúcim veľmi neistým okolnostiam sa vám podarilo opäť prísť do Cannes s predstavením ‘Bejby Bajbl Band’ v podaní vášho mladého a vynikajúceho umeleckého súboru pred nadšeným publikom. Vaše predstavenie malo veľmi vysokú umeleckú a profesionálnu kvalitu. Na žiadosť divákov Vám preto udeľujeme CENU DIVÁKOV,” neskrýva radosť režisér inscenácie a riaditeľ divadla Teatro Colorato Peter Weinciller.

Teatro Colorato, lexikon.sk

Tamojšia tlač nešetrila chválami…

Mladí tvorcovia

Členovia divadla Teatro Colorato si festival v Cannes naplno užili. Hudobno-divadelnú šou pre deti, rodičov i dospelých plnú skvelých pesničiek a dobrej nálady predviedli herci a speváci Peter Pavlík, Sára Polyaková, Barbora Šoganová a Lucia Janovová. „Keďže fakticky od konca novembra boli divadlá na Slovensku pozatvárané a nedalo sa hrať, bolo to pre nás vytrhnutie z čierňavy. A to doslova. Počas celého zájazdu nám nádherne svietilo slnko, mali sme krásne južanské počasie, niektorí odvážlivci vyskúšali aj decembrové azúrovo modré more. Ja som patril medzi nich,“ tešil sa talentovaný herec Peter Pavlík, ktorý hrá v inscenácii jednu z hlavných úloh.

Teatro Colorato, lexikon.sk

Úsmev divadelníkom zamrzol počas pandémie na Slovensku, zato pri mori bol na radosť dôvod…

Neprehliadnite:

Bratislava diela Vinicia BertihoV Bratislave po prvý raz! Vystavené diela Vinicia Bertiho – vizuálneho umelca, ktorý miloval život

Profesionalita na prvom mieste

Výpovedné texty hry Zdenky Pašuthovej do francúzštiny preložili a prebásnili Stanislava Moyšová a Anna Valentová. Tlmočníčkou zájazdu bola Lujza Haláková, ktorá sa svojej úlohy zhostila so šarmom a na vysokej diplomatickej úrovni.
„Na festival sme cestovali letecky, takže sme so sebou mohli vziať len najnutnejšie rekvizity a kulisy. Hudobné nástroje a celú techniku nám zabezpečili organizátori. Keďže sme časť scény prevážali v obale na lyže, vyzerali sme ako partia, ktorá ide na lyžovačku do Álp. V Cannes sme sa stretli s veľmi ústretovým a profesionálnym prístupom technikov a všetkých pracovníkov divadla,“ s úsmevom dodáva herečka Sára Polyaková.

Teatro Colorato, lexikon.sk

K úspechu pripselo spoľahlivé technické zázemie

Úspech na pokračovanie

Už v roku 2019 získalo Teatro Colorato na festivale s inscenáciou LOUIS BRAILLE hlavnú cenu – Zlatú hviezdu z Cannes. Účasť kolektívu Teatro Colorato na tohtoročnom medzinárodnom festivale sa mohla zrealizovať vďaka Fondu na podporu umenia v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži pod patronátom veľvyslanca Slovenskej republiky vo Francúzsku Igora Slobodníka. Pod vedením Petra Weincillera tak využilo príležitosť reprezentovať na medzinárodnej úrovni slovenskú divadelnú kultúru.

Viac informácií na: www.colorato.sk