Tipy na tri dni ako si užiť zimu v Bratislave. Aj v tomto ročnom období má mesto svoje neopakovateľné čaro

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
BTB užiť si zimu v Bratislave, lexikon.sk

Ako si užiť zimu v Bratislave? Poznáte jej zimnú atmosféru? Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov, ako tu príjemne stráviť chladné januárové dni. Aktuálne protipandemické opatrenia povoľujú návštevu väčšiny atrakcií, múzeí, galérií či reštaurácií v režime OP. Príjmite naše inšpirácie a naplánujte si návštevu Bratislavy rovno na tri dni.

Navštívte ikony moderného umenia a doprajte si ochutnávku kuchýň zo všetkých kútov sveta

Ak máte radi moderné umenie, určite vás osloví DanubianaKunsthalle či Galéria Nedbalka. Jedinečná poloha galérie Danubiana (na obr.) na Dunaji ako aj atraktívne výstavy – to sú sú dva hlavné dôvody, prečo Danubianu odporúčajú najprestížnejšie svetové bedekre a turistické portály. Medzi aktuálne prebiehajúcimi výstavami nájdete unikátnu výstavu fotografií Edwarda Quinna Môj priateľ Picasso do 27. 2. či výstavu najnovších prác českého umelca Martina Krajca s názvom Immersion do 13. 3.

BTB užiť si zimu v Bratislave, Danubiana. lexikon.sk

Galéria Nedbalka (na obr.), známa tiež ako „Slovenský Guggenheim“, aktuálne ponúka fascinujúcu výstavu fotografií s názvom Magical Moments (do 23. 1.). Výstava zachytáva cesty štyroch fotografov po takmer všetkých kontinentoch sveta.

BTB užiť si zimu v Bratislave, lexikon.sk

Po kultúrnom zážitku určite dobre padne chutné jedlo. Vo Fresh Markete na Rožňavskej 1A na vás pod jednou strechou čaká okrem slovenskej a stredomorskej kuchyne aj výber ázijských, arabských či vegetariánskych špecialít. Po chutnom jedle akiste neodoláte pozvánke do jednej z kvalitných kaviarní či barov. A, samozrejme, nezabudnite si nakúpiť v miestnych obchodíkoch!

BA 72hodinové mesto

Užite si tradičné umenie a domáce špeciality…

Galérii mesta Bratislavy nájdete najviac umeleckých diel od gotiky až po súčasnosť. Oba jej paláce, Mirbachov aj Pállfyho palác, patria k architektonickým klenotom mesta a vo svojom vnútri ukrývajú klenoty umenia. Primaciálny palác oprávnene nesie titul najkrajšieho klasicistického paláca v Bratislave. V jeho vnútri môžete obdivovať okrem vznešenej Zrkadlovej siene a umeleckých diel unikátnu kolekciu šiestich anglických tapisérií. Čo zobrazujú? Aký príbeh sa za tapisériami skrýva? Čím je ešte Primaciálny palác významný? Odpovede na tieto otázky i mnohé ďalšie zaujímavosti sa dozviete z audioguidov, ktoré sú ku vstupenke bezplatne k dispozícii každému návštevníkovi.

BTB, užiť si zimu v Bratislave, lexikon.sk

Bratislavskú miestnu kuchyňu formovala spoločnosť viacerých národov – preto v Bratislave nájdete viedenský teľací rezeň a rakúske zákusky, pikantnú maďarskú kuchyňu, nemecké klobásky, ale aj tradičné slovenské jedlá. Zájdite si na klasiku do Slovak Pubu, reštaurácií Zylinder (na obr.), Modrá hviezda alebo Leberfinger.

BTB užiť si zimu v Bratislave, lexikon.sk

Neprehliadnite:

Stavby Bratislavy Sky ParkNové ikonické stavby Bratislavy výrazne menia tvár slovenskej metropoly. Sú neprehliadnuteľné…

Spoznajte lepšie históriu Bratislavy i Slovenska, zoberte na interaktívne výstavy aj svoje ratolesti

Bratislava je mestom, kde sa história začala písať už s príchodom Keltov, pokračovala Rimanmi, až sa napokon preklenula do slávnej korunovačnej éry, ktorú pripomína majestátny Dóm sv. Martina. Znakom bohatej histórie je aj Bratislavský hrad, ktorý je tiež sídlom Historického múzea SNM. V neposlednom rade treba spomenúť hrad Devín, ktorý sa nachádza nad sútokom Dunaja a Moravy. Na Bratislavskom hrade aktuálne odporúčame navštíviť výstavu Ľudská tvár – sloboda alebo smrť, ktorá je poctou Alexandrovi Dubčekovi pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia; výstava potrvá do 30. 4. Záujemcov o najstaršiu históriu bezpochyby osloví výstava Rimania a Slovensko do 30. 6., ktorá približuje bohaté a pozoruhodné toto obdobie našej histórie.

BTB užiť si zimu v Bratislave, lexikon.sk

Na budove Starej radnice zanechali stopu prakticky všetky architektonické štýly od najstarších čias až do 19. storočia. Je teda stojacou učebnicou histórie umenia a architektúry v praxi. Pozývame vás aj do jej vnútra, kde nájdete cenné predmety a unikátne umelecké diela o bohatej histórii mesta. Na záver sa nezabudnite pokochať krásnym výhľadom z jej veže!
Na výlete v Bratislave sa nebudú nudiť ani najmenší návštevníci. Vďaka mnohým atrakciám si v meste a blízkom okolí s deťmi užijete zábavu za každého počasia. Určite sa vám zavďačí dom umenia pre deti Bibiana s interaktívnymi výstavami alebo zážitkové centrum vedy Aurelium. Deti práve tu odhaľujú tajomstvá vedy; okrem iného zistia, ako funguje hologram či aké ťažké je vyvážiť magnet. A čo je dôležité, všetko si môžu odskúšať naživo.

Aktuálne protipandemické opatrenia umožňujú dúšok bezstarostnosti a zážitkov, ako si užiť zimu v Bratislave – v meste, ktoré získalo v r. 2017 ocenenie svetovej novinárskej organizácie F.I.J.E.T. – Golden Apple. Prestížne ocenenie bolo udelené Bratislave ako mestu, ktoré je križovatkou histórie, kultúr a zážitkov, na ktoré môže každý návštevník dlho spomínať; stačí využiť ponúknutú príležitosť už v najbližších dňoch…

Text a foto: archív OOCR BTB
Medzitulky: redakcia
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky

logo BTB lexikon.sk

                        Dovolenka na Slovensku logo

 

Viac na: www.visitbratislava.com