Hydroizolácia striech a základovej dosky ako prvý krok k bezproblémovému bývaniu


291   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hydroizolácia

Hydroizolácia striech sa stáva hlavne v našich poveternostných končinách nevyhnutnosťou. Ide o základnú vrstvu, ktorá má za úlohu ochrániť interiér budovy a hlavne strešnú konštrukciu pred škodlivými účinkami vody. Okrem striech ju môžete zrealizovať aj pri základoch. Poznáte tento dôležitý proces, ktorým si zabezpečíte ochranu proti dažďu, snehu, vlhkosti či kvalitnú vzduchotesnosť?

Hydroizolácia striech nie je vec, ktorú chcete podceniť

Odborníci sa zhodujú, že hydroizolácia striech určite nie je vec, ktorú chcete zanedbať. Môžete tak týmto podcenením spôsobiť zatekanie, ktoré zhorší tepelné vlastnosti strechy a vo všeobecnosti oslabíte strešnú konštrukciu. To často vedie k vytváraniu ideálnych podmienok pre rast plesní a húb. A to je veľmi nebezpečné aj pre vaše zdravie, nie len po estetickej stránke. Nad vzduchotesnou izoláciou uvažujte už v predstihu, no jej realizácia je možná aj postupom času. Buď ju nanesiete na celú strechu, prípadne len neskôr vyplníte deravé miesta v tej existujúcej. Medzi jej najväčšie výhody patrí ochrana pred zatekaním. Toto poškodenie tepelnej izolácie sa totiž musí vzťahovať nielen čisto na drevený krov, ale aj na interiér budovy. Určite by ste nad ňou mali uvažovať všade tam, kde sa očakávajú veľké výkyvy teplôt.

Neprehliadnite:

vlastný dom
Vlastný rodinný dom. Uvažujete o ňom?
Je dobré poznať trojicu základných stavebných materiálov


Hydroizolácia základovej dosky ako skvelý spôsob predĺženia životnosti stavby

Ďalším typom hydroizolácie je tá, ktorá sa realizuje pri základoch stavby. Hydroizolácia základovej dosky je taktiež možná aj postupom času pri jej nedostatkoch, ktoré na týchto konkrétnych miestach opäť vyplníte. Slúži ako ochrana pred podzemnou aj nátlakovou vodou. Obvykle sa pokladá až medzi základy a nadzákladové konštrukcie. Voda po nej nebude schopná preniknúť zvonku ani zvnútra. Pomôže vám predĺžiť životnosť objektu a hlavne spríjemniť pobyt v ňom na dlhé roky. Ak základ týmto spôsobom kvalitne neochránite, hrozí dokonca zničenie celého domu. Túto činnosť však zverte do rúk odborníkom, ktorí dokážu plnohodnotne zohľadniť veľké množstvo faktorov ako napríklad hĺbku založenia základov, príčiny a charakter zničenia pri existujúcich objektoch či materiál stien a základov. (FU)

Zdroj obrázku: jorgeflorez / Shutterstock.com