Vedeli ste, že prírodný materiál pôsobí ako odbúravač stresu? Nábytok z masívu je aj preto v obľube

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
nábytok proti stresu, enviro,

Veľké percento ľudí reaguje na drevo ako na prírodný materiál a na jeho prítomnosť v interiéri pozitívnym spôsobom. Vyvoláva relaxačné, hrejivé a príjemné pocity, pričom znižuje pocit úzkosti a stresu. Aj preto sa čoraz populárnejšími stávajú nábytky z masívneho dreva. Neobsahujú v sebe prímesi, iba čistý kus poctivého masívneho dreva.

ekologického hľadiska je drevo obnoviteľným stavebným materiálom. Jeho výhodou je trvanlivosť. Robustný stôl, skriňa, či stoličky si zachovajú svoju hodnotu na dlhé roky. Odolnosť tiež zaručuje jednoduchú údržbu. Voskovanie, alebo leštenie sa vykonáva príležitostne a je to nenáročný proces. Samotný nábytok v sebe môže obsahovať ochranné oleje. Obľúbený druh stromov, používaný na výrobu, je borovica. Má síce mäkké drevo, no výrobky z nej sú pevné a odolné voči nárazom. Estetickou výhodou je jej svetlá farba, spolu s kontrastnými tmavými rysmi po povrchu. Veľký výber a štýlovo rôzne druhy nábytkov do rôznych častí interiéru nájdete na: drevenakrajina.sk.

Neprehliadnite:
Zariaďujete si dizajnové bývanie?
Záleží aj na detailoch, ako sú vypínače a tlačidlá Kontakt Simon

Ako na správny výber

Je dôležité, aby ste si urobili výskum predtým, než začnete nakupovať. Zistite, či naozaj ide o nábytok z masívu a nie len o napodobeninu. Skúste sa vyhnúť nábytku pospájanému klincami a lepidlom. Najlepší druh je ten, ktorý je prirodzene spojený na koncoch a po rohoch. Skontrolujte aj nohy, aby ste vedeli či sú pevné a dobre pripevnené. Pri výbere farby by ste mali byť realistickí. Možno sa Vám veľmi páči určitý farebný tón, ak to však vo Vašej domácnosti nevyzerá dobre, skúste prejsť na odtieň, ktorý bude ladiť so zvyškom interiéru, farbou stien a podobne.

Prírodný materiál a jeho ľahká údržba

Držte sa ďalej od čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú amoniak alebo silikón, pretože môžu ich povrch poškodiť. Vďaka už spomínanej odolnosti sa však prípadné škody dajú ľahko dať do poriadku. Nezabúdajte na pravidelné čistenie od prachu, aby sa čiastočky na dreve neusadzovali. Postačí mierne navlhčená handrička, alebo prípravky na to určené. Každá investícia si vyžaduje pozornosť a starostlivosť, no nábytok z masívneho dreva je dobrý spôsob, ako domovu dodať príjemnú atmosféru s nádychom prírody a zároveň šetriť tento vzácny prírodný materiál.

Viac na: www.drevenakrajina.sk