TATRATEA – námet ako precítiť vône tatranských lúk a dolín. Poznáte tajomstvo letného večera?


17064   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Tatranský čaj TATRATEA 52 original, Don’t stop the parTEA

Popri nekonečných námetoch na leto na Slovensku sa mnohí rozhodli načerpať novú energiu v našich veľhorách. Dobre vieme, čím sú Tatry Tatrami. Gerlach, Popradské pleso, vodopády, pozemná lanovka, vzácny plesnivec, svištie rodinky, odvážne kamzíky, goralské klobúky,… Do zoznamu tatranských pojmov patrí aj povestný produkt, nesúci v sebe nezameniteľnú energiu z tatranských holí a letných búrok, keď nad Tatrou sa blýska – Tatranský čaj.

Tento originálny nápoj sa stal slovenskou legendou, ktorej vdýchla život rodina Semaňákovcov. V miestnej likérke v Kežmarku zveľadili priestory, kde sa dnes vyrába tento špeciálny tatranský produkt TATRATEA. Originálna receptúra preslávila výrobcov i Slovensko a na súťažiach po celom svete získava iba prestížne ocenenia.

Letné večery v príjemnej atmosfére

Po tieto dni čarujeme a skúšame chute destinácií a objavujeme doposiaľ nepoznané Slovensko. Súčasťou atmosféry a pocitu spokojnosti patrí napríklad aj neodmysliteľné večerné posedenie pri rekapitulácii zážitkov z končiaceho dňa. Bez veľkej námahy sa dá zistiť, že skúsení mixológovia mysleli aj na takéto chvíle. Predvídavo pripravili pár užitočných receptov. Ide o tipy na svieže letné drinky, na ktoré nebudete potrebovať žiadne špeciálne ingrediencie a aj tak dosiahnete výnimočnú chuť.

Naše tipy:

1. Don’t stop the parTEA

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sú názoru, že každá poriadna oslava musí byť dokonalá, potom je drink Don’t stop the parTEA určený práve vám. Na jeho prípravu vôbec nepotrebujeme barmanské zručnosti.

Postup:
Do pohára nalejeme 4 cl TATRATEA 52% ORIGINÁL, pridáme Cider alebo radler Pomelo Grep a na záver polovicu citróna. Ešte pridáme ľad, všetko premiešame a môžeme si vychutnať naozaj svieži drink.

2. PositiviTEA

Tatranský čaj TATRATEA 62 lesne ovocie

Tatranský čaj TATRATEA 62 lesne ovocie, positiviTEA

Za vyskúšanie určite stojí tento koktejl s príjemným ovocným podtónom.

Postup:
Skladá sa zo 4 cl TATRATEA 62% LESNÉ OVOCIE a rovnakého množstva hroznového džúsu. Tento mix nakoniec stačí preliať červenou Vineou. Všetko spolu premiešame v jednom pohári, pridáme ľad a letné horúčavy tlmíme s drinkom v ruke.

Neprehliadnite:
Prvá pomoc pre gastro: námety ako pomôcť i vášmu obľúbenému podniku

3. Námorníkova žena

Tatranský čaj TATRATEA 22 kokos

Tatranský čaj TATRATEA 22 kokos, Námorníková žena

Postup:
Na tento drink s kokosovým podtónom potrebujeme 4cl TATRATEA 22% KOKOS, pridáme 4 cl smotany, 3 cl ananásového pyré, 1,5 cl mandľového sirupu a na záver 3 kvapky tabasca a ľad. Všetky ingrediencie spolu vymiešame, scedíme cez sitko a môžeme podávať.

4. Sladké “mámení”

Tatranský čaj TATRATEA 37 ibistek a cerveny caj, Sladké mámení

Tatranský čaj TATRATEA 37 ibistek a cerveny caj, Sladké mámení

Kto má rád sladké, určite neodolá a ochutná drink s príznačným názvom jednej pesničky z jedného známeho filmu.

Postup:
Na jeho prípravu nám budú stačiť 4 cl TATRATEA 37% IBIŠTEK a ČERVENÝ ČAJ. Pridáme 4 cl jahodového džúsu a nepriestrelnú kombináciu 1 dcl Prosseco a rovnaké množstvo ružového vína. Všetko nalejeme postupne do pohára, premiešame, pridáme trochu ľadu. A drink, ktorý poteší každú, najmä však dámsku návštevu, je na svete.

Ak vás čo len jeden z námetov na osviežujúce drinky na letný bezsenný večer zaujal, nebudete ľutovať. Dobrý dojem z celého dňa sa s TATRATEA znásobí. Odporúčané spojenie, na prvý pohľad obyčajných ingrediencií, vie vykúzliť v skutku neobyčajnú chuť. Nezabúdajte však na tú najdôležitejšiu, ktorou je striedmosť a pitie s rozumom…najmä v horách.

www.tatratea.com
www.eshopkarloff.sk