Kde pramenia termálne vody zo srdca Tatier? Thermal Park Vrbov je odpoveď a to pravé letné osvieženie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Thermal Park

 

Vysoké Tatry, Belianske Tatry i Slovenský raj so svojimi dobrými podmienkami na športy sa tešia veľkej obľube aktívnych domácich i zahraničných návštevníkov po celý rok. Skombinovať športovanie s relaxom v termálnej vode môže byť výbornou pridanou hodnotu každej dovolenky. Ideálne podmienky na také spojenie poskytuje Thermal Park Vrbov. Relaxačná letná sezóna sa tu začala doslova pred pár dňami a ponuka láka.

Areál leží päť kilometrov od podtatranského mesta Kežmarok. Vo Vrbove vyviera geotermálna silne minerálna voda (3,7 g – 3,9 g/l) z hĺbky 1742 a 2502 metrov s teplotou až 65 °C. Obsahuje: vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a ďalšie minerály. Zaujímavé je chemické zloženie geotermálnej vody: je vápenato-horečnatá, hydrogén-uhličitanová, síranová, teplá, hypotonická.

Vrbov

Termálna voda blahodarne pôsobí najmä pri celkovej regenerácii organizmu, dokáže uvoľniť unavené či ochabnuté a stvrdnuté svalstvo.

Vrbov

Stredisko tvorí niekoľko celoročne a sezónne otvorených bazénov, v letnom období majú návštevníci k dispozícii až 10 bazénov. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, športovci aj seniori. Napríklad pre seniorov nad 60 rokov je pri pobyte na 4 a viac nocí je pripravená zvýhodnená cena ubytovania. Viac informácií nájdete na https://www.termalnekupalisko.com/ubytovanie-v-bungalovoch/. Voda v bazénoch sa udržiava od 26 °C do 38°C teplote.

To pravé osvieženie pod Tatrami

K výdatnej relaxácii prispievajú aj trysky s prúdmi tečúcej vody. Ich pôsobenie uvoľňuje a masíruje stuhnuté svalstvo. Plavci iste ocenia 35 m plavecký bazén a pre najmenších je k dispozícií bazén Lienka vo vnútornej časti budovy s príjemnou teplotou 32 °C, v lete i vonkajší detský bazén. Táto sezóna ponúka aj novinky – napríklad upravené sociálne a ubytovacie kapacity. A tie ďalšie sa ešte pripravujú. Budú prekvapením, na ktoré sa môžu návštevníci tešiť v najbližšej budúcnosti.

Vrbov

V areáli si môžete dopriať aj originálnu thajskú masáž ako aj rôzne druhy klasickej masáže a chutné občerstvenie fast foodového aj reštauračného typu. Táto sezóna ponúka aj novinky – napríklad upravené sociálne a ubytovacie kapacity. Ďalšie sa pripravujú a budú prekvapením, na ktoré sa môžu návštevníci tešiť aj v najbližšej budúcnosti. 

Thermal park Vrbov je otvorený denne od 10. do 21. hodiny. Pre návštevníkov je dôležitá otázka ceny za služby a samotný vstup do areálu. Tieto i ďalšie informácie nájdete na www.termalnekupalisko.com.

Foto: archív TPV