Tri túry vo Vysokých Tatrách, ktoré musíte stihnúť ešte túto sezónu. Naše tipy nesklamú…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Výlet v Tatrách

V Tatrách sú september a október tradične posledné mesiace, keď je možné užiť si turistiku v našich veľhorách bez obmedzení. V novembri už totižto začne platiť zimná uzávera mnohých turistických chodníkov. A čakanie do jari bude pre nedočkavcov pridlhé…

Užitočné odporúčanie

Samozrejme, dať dokopy partiu priateľov, zavesiť si na chrbát praktické batohy s potlačou a vydať sa na túru v Tatrách môžete aj počas obdobia uzávery, keďže stále ostane otvorených dostatok chodníkov. Ak však chcete túru plánovať bez obmedzení, musíte to stihnúť do konca októbra. A ktoré 3 trasy odporúčame?

Kriváň – symbol Slovenska

Začneme jedným zo symbolov Vysokých Tatier a celého Slovenska, ktorým je jednoznačne Kriváň. Túru na tento vrch môžete začať priamo na Štrbskom Plese alebo zvoliť o niečo ľahšiu trasu, ktorá je zároveň aj obľúbenejšia a začína v lokalite Tri studničky. Tak či onak vás čaká náročná celodenná túra s namáhavým výstupom aj zostupom. Čo ale poteší je bezproblémová orientácia na oboch trasách.

Zelené pleso cez Sedlo pod Svišťovkou a Kôprovský štít

Medzi najkrajšie túry v Tatrách zaručene patrí aj túra k Zelenému plesu. Konkrétne ide o variant so začiatkom v Tatranskej Lomnici; trasa vedie cez Skalnaté pleso a Sedlo pod Svišťovkou. Tá je stredne náročnou celodennou túrou s pomerne veľkým prevýšením, zato však vedúcou po kvalitných turistických chodníkoch. A naviac sú na nej dva body, kde sa môžete občerstviť (Skalnatá chata a Chata pri Zelenom plese).

Neprehliadnite:

Výlet do Tatier

Chystáte sa kúpiť novú obuv na turistiku?
Podľa čoho sa delí a podľa čoho si zvoliť správnu a spoľahlivú?


Výber je ťažký, treba myslieť na bezpečnosť

Vybrať zo všetkých turistických trás v Tatrách len trojicu je veľmi ťažké a rozhodne by sme ich mohli spomenúť viac. Náš zoznam však zakončíme túrou na Kôprovský štít. Ide o náročnú celodennú túru, počas ktorej je namáhavý hlavne výstup na samotný štít, i keď technicky nie je náročný. Načerpať sily naň môžete pri najväčšom a najhlbšom plese na slovenskom území Tatier, ktorým je Veľké Hincovo pleso. (FU)

Foto: Milan Noga reco / Stock.adobe.com a archív redakcie