Potulky po Slovensku: navštíviť Zvolen sa zaručene oplatí. Tieto dôvody vás o tom presvedčia

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zvolen

Zvolen patrí medzi naše najstaršie mestá. Zároveň však ide o spoločenské centrum svojho regiónu a tak ide o mesto, v ktorom je rozhodne čo vidieť a čo robiť. Rozmýšľate, či stojí za návštevu? Máme pre vás niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že rozhodne stojí.

Dva hradné objekty, stovky ruží a aj moderná zábava

Každého milovníka histórie určite zaujímajú majestátne stredoveké hrady. A Zvolen ich má hneď dva! Sú nimi zrúcania staršieho Pustého hradu, ktorý bol postavený v 12. storočí a zhruba o 2 storočia novší Zvolenský zámok. Dva takéto objekty sú na jedno mesto určite „nadštandard“. A viete, čoho je vo Zvolene ešte naozaj veľa? Odrôd ruží. Áno, v Arboréte Borová hora ich nájdete približne 840! Taktiež tu nájdete rozsiahlu zbierku kaktusov a sukulentov.

Do Zvolena láka nielen história

Zvolen však nie je mestom len pre milovníkov historických pamiatok, či prírodných zaujímavostí. Ak ho navštívite s partiou priateľov a zatúžite po akčnejšej zábave, môžete vyskúšať laser game Zvolen v laser aréne, ktorá je na naše pomery skutočne výnimočná nielen použitými prekážkami, ale aj revolučnou technológiou.

Neprehliadnite:

SNG a gotika, Zvolenský zámok
SNG a gotika na Zvolenskom zámku.
Stála expozícia je magnet pre milovníkov umenia 14. až 16. storočia

Gastronomické zážitky a relax na rozľahlom námestí

No čo, už vám vyhladlo? Vo Zvolene žiadny problém. Čo sa týka gastronómie, miestne podniky sa rozhodne nemajú za čo hanbiť. Len si dávajte pozor, aby ste to s ochutnávaním skvelých jedál neprehnali a nemali potom problémy s trávením a zažívaním. Alebo vám na doplnenie energie stačiť váš obľúbený drink alebo káva s koláčom? A čo takto si to vychutnať na niektorej z terás na Námestí SNP? Ide o jedno z najrozľahlejších námestí na Slovensku. Môžete si tu oddýchnuť a kochať sa pohľadom na Zvolenský zámok, či mestskú fontánu.

Jedinečný Park ušľachtilých… duší

Samozrejme, toto nie je všetko. Medzi zaujímavosti Zvolena patria aj Rímskokatolícky kostol sv. Alžbety, Evanjelický kostol Svätej trojice, pozostatky mestských hradieb, Jurkovičove domy, replika pancierového vlaku Hurban, Park ušľachtilých duší a ďalšie. Veď sa príďte presvedčiť na vlastné oči. (FU)

Foto: tamas / Stock.adobe.com