Buďte viac eko a nenakupujte nové batérie. Riešenia sa našli, treba ich uvádzať do života…


634   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
EKO energie

Žiť EKO, t.j. ekologickejšie, je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Neznamená to, že sa musíte zriecť plastov, už nikdy neletieť lietadlom alebo prestať chodiť autom. Znamená to, že by ste sa mali občas zamyslieť nad tým, či sa niečo nedá spraviť ekologickejšie. Príkladom môžu byť práve baterky.

Počuli ste už o nabíjacích baterkách? Sú to baterky, ktoré sa nepoužívajú jednorazovo, ale je k nim pribalená nabíjačka. Vďaka tomu vám baterky vydržia veľmi dlho a nemusíte si kupovať nové.
Aké sú ďalšie výhody nabíjateľných bateriek?

Nabíjateľné batérie vás vyjdú lacnejšie

Samotné baterky sú finančne drahšie než klasické. Avšak z dlhodobého hľadiska sa vám viac oplatí kúpiť niekoľko nabíjateľných než neustále nakupovať jednorázové. Nezabudnite, že budete musieť na začiatku investovať aj do nabíjačky na baterky.

Tip:
Ak chcete ešte viac ušetriť, kúpte si batérie, ktoré sú určené na typ spotrebiča, ktorý máte doma. Zbytočne kúpite batérie, ktoré neskôr nebudete môcť využiť.

Neprehliadnite:

Slovenský raj, KST
Slovenský raj sú aj menej známe a tajomné zákutia.
Poznáte lokality Matka Božia a Medvedia hlava?

 

Sú šetrnejšie k prírode, sú EKO

Aj keď existujú zberné nádoby na baterky, mnohí ľudia ich vyhadzujú klasicky do koša. Samotná batéria sa rozkladá niekoľko stoviek rokov. Predstavuje tak záťaž pre každé životné prostredie. Nabíjateľné baterky nevyhadzujete, po vybití ich dáte do nabíjačky a nabijete ich znovu.

Tip:
Pozor si dajte na dobu nabíjania. Prebitie batérie ju môže poškodiť.

EKO

Ponúkajú silný výkon

Najlepšou výhodou nabíjateľných bateriek je ich výkon. Výkon sa nezmenšuje dobou používania (tak je to pri jednorazových baterkách). Keď sa baterky vybijú, prestanú fungovať.

Tip:
Nabíjateľné batérie nevkladajte do hračiek vašich detí. Najmä nie do tých, s ktorými deťmi spia v jednej posteli.

Nabíjateľné batérie predstavujú kategóriu produktov, ktoré v priebehu najbližších rokov budú na trhu veľmi populárne. Dôvodom je najmä to, že sú oveľa ekologickejšie. (FU)

Zdroj obrázku: conzorb / Stock.adobe.com a pixabay