Vitamíny v centre pozornosti. Benefity lipozomálneho vitamínu C. Je lepší ako štandardná forma?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vitamíny

Vitamíny. Každodenná súčasť nášho zdravého života. Vitamín B, vitamín C, vitamín, D, vitamín E,… Vedeli ste, že komerčné vitamínové doplnky majú reálnu absorpciu iba na úrovni 5 – 10 %? Na trhu sa však začali objavovať aj lipozomálne doplnky – vitamíny a minerály. Sú skutočne lepšie? Aké sú benefity užívania lipozomálneho „céčka”?

Čo hovoria fakty?

Miera vstrebateľnosti je pri lipozomálnych vitamínoch preukázateľne vyššia, ako pri ich komerčných náprotivkoch (minimálne na úrovni 85 %). Ide o cielený spôsob užívania, pri ktorom sa aktívne zložky dostávajú do krvného obehu bez toho, aby sa porušili v dôsledku kyselín a enzýmov v tráviacom trakte a žalúdku. Sú chránené lipozómami, ktorých vonkajšia vrstva je tvorená nanočasticami tuku. Vďaka tomu majú lipozomálne vitamíny lepšiu a rýchlejšiu biologickú dostupnosť.

Benefity lipozomálneho vitamínu C

Užívanie vitamínu C má nepopierateľné priaznivé účinky pre ľudský organizmus – zabezpečuje normálne fungovanie a priebeh biochemických procesov v tele. Tieto účinky sa vďaka lipozomálnej forme užívania znásobujú. 

Neprehliadnite:

Hemoroidy, lexikon.sk

Človek typu “homo sedens” si často “vysedí” hemoroidy,
alebo ako si možno zlatú žilu doslova “vysedieť” 


Znižuje oxidačný stres

Je tiež silným antioxidantom pôsobiacim na voľné radikály v tele (neutralizuje ich), ktoré vyvolávajú oxidačný stres. Ten je zodpovedný za mnoho ochorení, vrátane tých kardiovaskulárnych, cukrovky či chronických zápalových ochorení. A to môže byť motív ako sa začať zodpovedne zaujímať o svoje zdravie a jeho podporu.

Zdravé srdce a cievy

Vitamín C pomáha pri správnej činnosti srdca a krvného obehu. Podľa vedeckej štúdie uverejnenej v roku 2004 môže jeho užívanie znížiť riziko kardiovaskulárnych porúch o 25 %.

lipozomálny vitamín C , lexikon.sk


Tvorba kolagénu

Lipozomálny vitamín C pomáha pri produkcii kolagénu, bielkoviny, ktorá drží naše telo pohromade. Prirodzená tvorba tejto látky sa okolo 25. roku života výrazne spomaľuje. Jeho nedostatok sa môže prejaviť na zdraví ciev, tkaniva, kostí, kĺbov a stave pokožky.
Lipozomálne vitamíny predstavujú revolučný spôsob užívania výživových doplnkov. Širokú ponuku kvalitných vitamínov ponúkajú lekárne a preto začnite s prevenciou svojho zdravia už dnes. (RE)

Foto: Shutterstock.com, pixabay