Najstarší európsky maratón je opäť tu! Maratónsky expres privezie bežcov do Košíc.


4087   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Maratónsky expres

Maratónsky expres. Účastníci 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa uskutoční v Košiciach 5. októbra 2019, sa môžu do Košíc dopraviť Maratónskym expresom. Mimoriadny vlak s programom pre bežcov i bežeckým pásom priamo na palube bude vypravený severnou trasou Bratislava – Žilina – Košice oboma smermi. Cena lístka neprekračuje bežné cestovné na tejto trase.

Maratónsky expres

Bežci alebo fanúšikovia, ktorí sa v prvú októbrovú nedeľu chystajú na 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru z iných končín Slovenska, sa môžu do Košíc prepraviť pohodlne – mimoriadnym vlakom Maratónsky expres. Novinka odbremení mnohých športovcov i fanúšikov od starostí s dopravou. Prináša ju krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja. Vlak vyrazí z bratislavskej Hlavnej stanice v sobotu 5. októbra o 11. hodine a v Košiciach by mal byť pár minút po 16. hodine.  Opačným smerom pôjde v nedeľu 6. októbra o 16.13 z Košíc s očakávaným príchodom do hlavného mesta tesne po 22. hodine.

Bežci

Pri 96. ročníku najstaršieho maratónu v Európe sme sa rozhodli spojiť Košice s Bratislavou mimoriadnym Maratónskym expresom. Bežci si v ňom, okrem iného, budú môcť zabehať na bežiacom páse a pripraviť sa tak na nedeľný štart. Mimoriadny vlak ich neprivezie len na maratón, ale aj na obľúbenú Bielu noc. Vďaka čomu môžu stráviť v našom kraji viac času a odniesť si viac zážitkov. Verím, že túto novinku uvítajú bežci aj návštevníci z iných kútov Slovenska a vychutnajú si tak jedinečnú atmosféru maratónskych Košíc,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Maratónsky expres

Do Maratónskeho expresu možno pristúpiť aj v staniciach po jeho trase: Trnava, Leopoldov, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Spišská Nová Ves. Cestovné pritom neprekračuje cenu na bežných pravidelných linkách. Je rozdelené do troch kategórii, podľa dĺžky trasy, ktorú cestujúci absolvuje, resp. východiskovej/cieľovej stanice.

Neprehliadnite: Vinobranie na Tokaji – netradične vlakom a na bicykli

1. kategória: Bratislava / Trnava / Leopoldov – Košice a späť – 34 €,
2. kategória: Trenčín / Považská Bystrica / Žilina / Vrútky – Košice a späť – 22 €,
3. kategória: Ružomberok / L. Mikuláš / Poprad / Spišská Nová Ves – Košice a späť – 12 €.

Maratónsky Expres, cestovný poriadok

Cestovné lístky si môžu záujemcovia kupovať online na webovej stránke

maraton.kosiceregion.com

Medzinárodný maratón mieru je azda najmasovejšie pravidelné podujatie, ktoré sa v našom regióne koná. Verím, že tento mimoriadny vlak zaujme vyznávačov zdravého životného štýlu a ekologického cestovania. O to viac, že sme im na cestu nachystali aj zaujímavý program.

Viktor Bielik

Viktor Bielik

Súčasťou Maratónskeho expresu je totiž párty vagón, v ktorom budú pripravené bežecké pásy, zdravé občerstvenie a workshopy so skúsenými odborníkmi na športovú prípravu a výživu,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. A ešte dopĺňa: „Športový fyziológ, kondičný tréner a bežec Viktor Bielik bude hovoriť na tému. Čo by (ne)malo chýbať na tanieri maratónca a profesionálny kondičný tréner a športovec Ivan Gabovič sa zas bude venovať téme. Kondícia a beh v dlhodobej športovej príprave hobby športovcov.“

Ivan Gabovič

Ivan Gabovič

Workshopy sa počas jazdy z Bratislavy zopakujú viackrát, aby ich mohli pohodlne absolvovať aj tí cestujúci, ktorí nastúpia do vlaku na nasledujúcich staniciach.

Visit Kosice Logo

 

 

 

 

www.visitkosice.org