Medzinárodná výstava NAIVA BRATISLAVA je o úprimnosti a radosti zo života.


6136   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
NAIVA BRATISLAVA

V bratislavskom Primaciálnom paláci v Justiho sieni môžu záujemcovia navštíviť zaujímavú výstavu s medzinárodným zastúpením pod názvom NAIVA BRATISLAVA. Ocitnete sa na chvíľu vo zvláštnom svete detskej úprimnosti a radosti zo života. Výstava je prístupná od 10. do 29. septembra 2019.

NAIVA BRATISLAVA

NAIVA BRATISLAVA je projektom občianskeho združenia ART 40 so sídlom v Pezinku. Cieľom je zviditeľniť naivné, insitné umenie na Slovensku a vytvoriť aj platformu na medzinárodné porovnávanie tvorby insitných umelcov. Vlani o. z. ART 40 pripravilo prvý pilotný ročník medzinárodnej výstavy s účasťou 13 výtvarníkov z 3 krajín, ktorí v Primaciálnom paláci vystavili 35 diel. Na tomto ročníku vystavuje 41 výtvarníkov z 11 európskych krajín (Slovensko, Česko, Srbsko, Írsko, Nemecko, Poľsko, Rumunsko, Taliansko, Španielsko, Grécko, Fínsko) – spolu 124 diel.

NAIVA BRATISLAVA

Výstava v primaciálnom paláci v Justiho sieni

Výstava je spojená aj s odborným ocenením prác a udelením Hlavnej ceny. Získala ju výtvarníčka z Grécka Poli Kanistra. Cena za príbeh bola udelená autorke zo Slovenska Ľudmile Gašparíkovej. Naivné umenie je určené pre potešenie oka a ducha a je zrozumiteľné pre každého. Tohto roku je udelená aj Cena verejnosti.

Neprehliadnite: Čo si predstavíte pod názvom Cosy Cosmos Cosmetics?

Výstava v primaciálnom paláci v Justiho sieni

O jej držiteľovi rozhodujú návštevníci výstavy, ktorí môžu až do jej skončenia dať hlas dielu, ktoré sa im najviac páči. Dielo, resp. umelec s najvyšším počtom hlasov získa Cenu verejnosti, ktorá garantuje účasť umelca na budúcom ročníku výstavy v septembri 2020.

NAIVA BRATISLAVA plagat

JUDr. Adžana Modlitbová
riaditeľka ART 40 a NAIVA BRATISLAVA

www.naivabratislava.sk