Lomnické sedlo otvorené


6044   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Lomnické sedlo otvorené

Otvorenie lyžovačky z Lomnického sedla, najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovky na Slovensku, určite poteší nejedného lyžiarskeho fajnšmekra.

Vysoké Tatry majú po tieto dní bohatú nádielku prírodného snehu. Preto si milovníci lyžovania užívajú od 12. januára 2019 premiérovo lyžovačku z Lomnického sedla. Na 1 240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je aktuálne 150 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Z výšky 2 190 m n. m. si tak lyžiari budú môcť užiť spolu 5,5 km dlhú trať až do Tatranskej Lomnice. Otvorené sú aj zjazdovky zo Skalnatého plesa – Esíčka, Generál, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ a Štart Západ.

Lomnické sedlo otvorené

Ľudia, ktorí sa venujú úprave a zasnežovaniu Lomnického sedla sa vždy snažia zachovať čo najviac prírodného snehu. Zjazdovka je špecifická a rovnako aj jej úprava. V exponovanom teréne je miestami sklon viac ako 40 stupňov, čo nie je jednoduché pre ratrak. Musia ho vždy ukotviť na kotviaci bod. Pri nočnej úprave sedla sa ratrak navíja o kotviaci bod viac ako kilometer dlhým lanom a postupne sa vyťahuje po zjazdovke.

Neprehliadni: Poznáte najkrajšie miesta na skialpinizmus?

Ako povedal vedúci lyžiarskych tratí a zasnežovania Ján Kozubík, upraviť sedlo tak, aby na ňom lyžiari mohli prevetrať svoje lyže nie je jednoduché, ale:. „Zjazdovka z Lomnického sedla je vo veľmi dobrom stave, do karát nám tento rok hralo aj počasie.“

Lomnické sedlo otvorené

Otvorenie najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovky na Slovensku je výnimočné. Určite poteší nejedného lyžiarskeho fajnšmekra. Sprevádzkovaním Lomnického sedla sa skompletizoval počet otvorených zjazdoviek v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Na zjazdovkách je od 50 do 150 centimetrov snehu.

Lomnické sedlo otvorené

Okrem skvelej lyžovačky si môžu lyžiari počas tohto víkendu vychutnať aj najväčšie podujatie sezóny Tatry Ice Master na Hrebienku.

Foto: archív TMR