Zamilovali ste si vintage štýl? Takto môže zútulniť aj vaše bývanie a vniesť do príbytku neopakovateľné čaro!


1886   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vintage štýl

Je vintage štýl vášmu srdcu blízky? Vintage štýl neznamená iba starý nábytok. Pokojne si môžete kúpiť celkom nový, ktorý zútulní váš domov bez veľkého úsilia a straty peňazí. Navyše, tento nezameniteľný štýl dokáže do vášho bytu viesť nielen samotný nábytok, ale aj rôzne originálne doplnky.

Čo je vlastne vintage nábytok?

Pojem vintage sa nepoužíva len v súvislosti s nábytkom, ale aj s oblečeným či módnymi doplnkami. Ide o veci, ktoré majú už niekoľko desaťročí, no stále sú pritom v móde. Okrem toho vynikajú kvalitou a zaujímavým dizajnom. Avšak, nie každý má to šťastie, že si môže zreštaurovať komodu po starých rodičoch a získať tak skutočný vintage nábytok. Na druhej strane to však nie je dôvod na žiadny smútok. Ak ste si tento štýl jednoducho zamilovali, môžete si kúpiť celkom nový nábytok, ktorý má charakteristické črty vintage aj s rôznymi bytovými doplnkami on-line na estila.sk .

vintage štýl

Vintage štýl v spálni

Vintage nábytok, či už starý alebo nový, by mal byť vyrobený z masívneho dreva. Pri zariaďovaní spálne teda začnite posteľou z masívneho dreva, napríklad manželskou posteľou z kolekcie M-Vintage, ktorá v sebe prepája koloniálny a vintage štýl. Posteľ z mahagónového dreva je skutočne luxusný nábytok a hodí sa do svetlejších spální. Aby ste ale zachovali jednotný štýl, k posteli môžete pridať nočný stolík a prípadne aj komodu v rovnakom dizajne. Nakoniec stačí pridať doplnky a textílie v krémových odtieňoch.

Neprehliadnite:

záhrada
Jar sa nesmelo blíži a s ňou aj obľúbená téma: záhrada.
Toto sú tipy pre jej zariaďovanie a vašu radosť

Vintage štýl v obývačke

Srdcom obývačky je najčastejšie sedačka a práve vintage štýl ponúka pri jej výbere veľa možností – nesmrteľnú Chesterfield sedačku, moderné vintage pohovky s florálnym vzorom, barokové a koloniálne kúsky aj luxusné kožené vintage sedačky. Nemenej dôležitý je aj konferenčný stolík, ktorý by mal ladiť so sedačkou. Stolík Ondine z masívneho dubového recyklovaného dreva má šarm a zaručene sa hodí nielen do vintage interiéru. Rovnako dobre ladí napríklad aj s vidieckym štýlom. Masívne drevo v kombinácii so železnou podstavou vytvára trvácny nábytok, ktorý sa jedného dňa môže stať vintage v pravom slova zmysle. (FU)

Foto:  Shutterstock.com

Viac na: www.estila.sk