Chcete si aj doma pripravovať skvelú kávu? Tak to potrebujete v prvom rade dobrý a kvalitný kávovar


570   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kávovar a káva

Kávovar a káva. Táto symbióza je pre mnohých ľudí neoddeliteľnou súčasťou dňa. Mnohí by vám povedali, že bez rannej kávy sú „nepoužiteľní“. Ak sa to týka aj vás, rozhodne by vám doma nemal chýbať špičkový kávovar, s ktorým si budete môcť doma pripraviť lahodnú kávu ako z vychýrenej kaviarne.

Automatický alebo pákový, dôležité je venovať mu náležitú starostlivosť

Ak si chcete doma robiť naozaj výbornú kávu, zaujímať by vás mali automatické, prípadne pákové kávovary. Záleží od toho, či chcete pri príprave kávy maximálny komfort, ktorý vám dá automatický kávovar, alebo sa chcete do tohto procesu viac „vložiť“ vďaka pákovému kávovaru. Oba typy sú však veľmi dobrou voľbou.

Pri voľbe kávovaru nezabudnite

Pred kúpou takéhoto „poriadneho“ kávovaru si však treba uvedomiť, že ide o celkom zložitý spotrebič skladajúci sa z viacerých častí, ktoré musia dlhodobo fungovať ako špičkové prevodovky, aby vám kávovar dokázal pravidelne pripravovať naozaj perfektnú kávu. Preto ak chcete, aby sa kvalita pripravovanej kávy časom nemenila, zahŕňa vlastníctvo kávovaru aj pravidelné čistenie rôznych jeho súčastí. Oplatí sa to nezanedbávať, keďže odmenou vám bude perfektná káva počas dlhých rokov používania.

Neprehliadnite:

zrnko, Julius MeinlKaždé zrnko má svoj príbeh.
Spoločnosť Julius Meinl a tri nové vzrušujúce zmesi prémiových káv

 

Skutočne kvalitné automatické kávovary robí aj Miele

Samozrejme, kvalita výslednej kávy alebo kávového nápoja záleží okrem kvality kávových zŕn aj od kvality samotného kávovaru. Ak z tohto hľadiska nechcete nič nechať na náhodu, zakúpte si luxusný kávovar Miele. Výrobky tohto nemeckého výrobcu majú priam legendárnu kvalitu a ich kávovary nie sú výnimkou.

Kávovar a káva a nenáročný domáci servis

Okrem dokonalej chuti kávy majú kávovary Miele pohodlne vyriešený prístup k ich rôznym súčastiam, takže spomínané čistenie a ďalšia údržba budú úplne jednoduché. Azda jedinou nevýhodou je, že Miele sa sústreďuje na automatické kávovary, takže ak túžite skôr po pákovom, budete sa musieť poobzerať inde. Ak však chcete špičkový automatický kávovar, Miele vaše požiadavky splní. (FU)

Foto: Tatyana Gladskih / Stock.adobe.com