Plánujete stavať a hľadáte podlahu, ktorú môžete použiť v celom dome? Takou je vodoodolný vinyl


495   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
stavať, vinylová podlaha

Stavať, resp. dať si postaviť vlastný dom alebo kúpiť už hotový, prípadne sa rozhodnúť pre byt? Ak chcete mať svoj budúci domov čo najviac prispôsobený svojim predstavám, voľba je jasná, od základov vlastný dom.

Znesiteľná cena a variabilný dizajn

Aby ste však mali svoj nový domov čo najviac prispôsobený svojim predstavám, musíte počítať s tým, že vás čaká množstvo rozhodovania o rôznych veciach. Niektoré sa netýkajú všetkých, napríklad rozhodovanie medzi lacnými žumpami a inými alternatívami potrebnými pri absencii pripojenia na kanalizačný systém, niektorým rozhodnutiam sa však nevyhne nikto, kto stavia dom.

Začneme stavať pekne od podlahy

Medzi takéto rozhodovania patrí aj voľba vhodnej podlahy. Tu sa väčšinou stretávajú dve protichodné „potreby“. Na jednej strane sú to rôzne požiadavky na vlastnosti podlahy v rôznych miestnostiach, na strane druhej je to túžba po čo najjednotnejšom vzhľade celého domu, na čo má veľký vplyv aj voľba podlahy v jednotlivých miestnostiach.
Ak chcete vyššie uvedené spojiť, najlepšou voľbou budú vinylové podlahy. Nepatria medzi tie úplne najlacnejšie typy podláh, no v porovnaní s niektorými drahšími sú ešte celkom dostupné. Navyše, vyrábajú sa v mnohých dizajnových prevedeniach, takže po tejto stránke nie je problém nájsť vinylovú podlahu, ktorá sa bude dokonale hodiť do akejkoľvek domácnosti.

Neprehliadnite:

Náš domov, lexikon.sk
Kuchynský drez v centre pozornosti.
Presvedčivé slová odborníka o výhodách granitového drezu

Poradí si s nástrahami každej miestnosti

Ale čo „funkčné“ vlastnosti moderných vinylových podláh? Práve tie totiž robia z vinylovej podlahy ideálneho kandidáta na podlahu do celého domu. Najmenej náročné podmienky pre podlahu sú v obývacej izbe a spálni. V týchto miestnostiach v podstate stačí, aby bola podlaha príjemná na dotyk, čo vinyl rozhodne je. V detskej izbe je viac ako v iných miestnostiach dôležitá zdravotná nezávadnosť, ktorú vinylová podlaha spĺňa. Zároveň oceníte jej nenáročnú údržbu. Z tohto dôvodu je vhodná aj do vstupnej chodby. Pre vlastnosti podlahy sú najnáročnejšími miestnosťami kuchyňa a kúpeľňa. V kuchyni sa môže stať, že vám na podlahu padne ťažký hrniec alebo iné kuchynské náčinie, preto je dôležité, aby mala podlaha určitú elasticitu, ktorú vinyl má. Taktiež je tu riziko rozliatia vody (alebo aj iných tekutín), i keď v tomto ohľade sú náročnejšie podmienky v kúpeľni. Aj s tými si však vinylová podlaha poradí vďaka svojej vodoodolnosti. (FU)

Foto: Nattawat / Stock.adobe.com