Rozhodli ste sa riešiť novú kuchyňu? Aj sektorové kuchyne majú svoje výhody. Aké sú to?


552   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
novú kuchyňu

Riešite novú kuchyňu? Napríklad z dôvodu stavby domu, či zariaďovania holobytu, alebo ste sa rozhodli rekonštruovať vašu starú? Bez ohľadu na to, ktorá situácia sa vás týka, základnou otázkou je: chcete kuchyňu na mieru alebo sa uspokojíte so sektorovou kuchyňou?

Nižšia cena a lepšia dostupnosť

Asi väčšina ľudí sa rozhodne riešiť novú kuchyňu na mieru. Môže to mať viacero dôvodov: chcú maximalizovať priestor, ktorý im ich kuchyňa ponúka, chcú mať kuchyňu s naozaj jedinečným dizajnom a nájdu sa aj takí, ktorí považujú sektorové kuchyne za niečo „menejcenné“. Ak pre vás platí posledná možnosť, skúsime vás vyviesť z omylu a presvedčiť, že aj sektorové kuchyne stoja v mnohých prípadoch za zváženie.

Výhody a nevýhody

Pre mnohých ľudí je zásadnou výhodou sektorových kuchýň ich nižšia cena. Predsa len, vyrábajú sa sériovo, takže výrobné náklady sú nižšie, čo sa prejaví aj na atraktívnejšej cene. Pri výbere sektorovej kuchyne sa však treba mať na pozore. Nižšia cena môže byť spôsobená aj nižšou kvalitou, no samozrejme sa to ani zďaleka netýka všetkých výrobcov. Sektorové kuchyne však nie sú len o nižšej cene. Ich výhodou je aj dostupnosť, keďže nemusíte čakať na zákazkovú výrobu. Ak teda chcete čo najrýchlejšie po objednaní „štartovať“ výkonné aku skrutkovače a skladať si svoju novú kuchyňu, sektorové kuchyne sú správnou cestou.

 

Neprehliadnite:

parkety a drevená podlaha
Parkety a drevené podlahy. Dobrá rada domácim majstrom: lepenie parkiet moderným spôsobom


Aj sektorovú kuchyňu si môžete prispôsobiť

A poďme ešte k variabilite moderných sektorových kuchýň. Nebudeme sa tváriť, že dokážu konkurovať kuchyniam na mieru, to z tohto hľadiska nedokážu. Rozhodne to však nie je s nimi také zlé ako si niektorí ľudia možno myslia. Pri výbere sektorových kuchýň máte na výber z viacerých modulov, vďaka ktorým si môžete kuchyňu vyskladať podľa svojich predstáv. Treba však podotknúť, že to platí pre kuchyne štandardných tvarov a rozmerov. Ak je vaša kuchyňa atypická, so sektorovou kuchyňou to budete mať horšie.

A čo materiály, farby a dizajn?

Sektorové kuchyne ponúkajú dostatočnú variabilitu na to, aby ste mohli prejaviť svoj individuálny vkus. Samozrejme, ak ste v tomto smere naozaj náročný zákazník, budete pociťovať určité obmedzenia. Dovolíme si však tvrdiť, že väčšina ľudí by si dokázala vybrať. (FU)

Foto: undrey / Stock.adobe.com