Kuchynský drez v centre pozornosti. Presvedčivé slová odborníka o výhodách granitového drezu


1750   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
drez v kuchyni

Kuchynský drez. Každý, kto staval alebo prerábal svoj príbytok vie, o čo ide. Čo všetko treba zariadiť a na čo je potrebné pri riešení kuchyne myslieť? V samotnej kuchyni je niekoľko podstatných detailov, na ktoré nehodno zabudnúť. Medzi takýto „detail“ patrí práve aj kuchynský drez. Nie je jedno, z akého materiálu si ho vyberiete. Na základe zvoleného materiálu sa dá odhadnúť, koľko rokov vám bude slúžiť a či sa bude používaním nadmerne opotrebovávať.

Možno ste už počuli o nerezovom dreze.To je typ, ktorý sa v domácnostiach objavuje najčastejšie. Nerez je spoľahlivý materiál a nerezovým kuchynským drezom tak určite nič nepokazíte. Ak však radi experimentujete, môžete si vybrať napríklad moderný granitový drez.

Aký je to granitový drez?

O tomto type drezu ste už možno počuli pod iným názvom. Granit je vlastne kamenina, preto by sme granitový drez mohli nazvať aj kameninový. Niektorým ľuďom sa veľmi páčia keramické drezy, ktoré však patria do vyššej cenovej triedy. Ich najvernejšou napodobeninou je práve granitový drez, preto sa postupne dostáva do popredia pri zariaďovaní vysnívanej kuchyne.

Neprehliadnite:

radiátor
Vykurovacie obdobie je tu. Radiátor v kúpeľni by mal spĺňať tieto kritériá

Aké sú výhody granitového drezu?

1. Kameň sa nedá len tak poškriabať

Veľkou výhodou kameninových drezov je ich materiál. Samotné spojenie kameňa a iných komponentov prispieva k tomu, že sú drezy odolné voči poškriabaniu, vyšším teplotám a samozrejme rozbitiu. Ak si zvolíte obzvlášť kvalitný drez, napríklad granitový drez Blanco, nemusíte sa obávať, že by ste o rok museli drez meniť.

2. Ľahko sa udržiava jeho čistota

Ide o kameň, preto vám stačí čistá voda, s ktorou umyjete väčšinu nečistôt. Ak by sa drez výraznejšie zašpinil, použite obyčajný čistiaci prostriedok a hubku. Pozor však na abrazívnosť.

kuchyňa

3. Kuchynský drez a veľký výber možností

Na výber nemáte len štandardný jednodrez. Drez z granitu môže byť tiež dvojitý – dvojdrez, rovnako si môžete vybrať, či chcete, aby zahŕňal odkvap, vaničku alebo oboje.
Uvidíte, že výber granitového drezu nebudete ľutovať! Vaša kuchyňa a celá domácnosť sa vám zavďačí. (FU)

Foto: shutterstock a pixabay