Kuchynský dizajn je odpoveď na otázku – čo robí modernú kuchyňu modernou?


1735   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kuchynský dozajn

Moderný kuchynský dizajn môžeme nazvať aj funkčným dizajnom, kde estetika a funkčnosť idú ruka v ruke. Pri navrhovaní moderného kuchynského priestoru je potrebné brať do úvahy viacero prvkov, ako je napríklad rozvrhnutie kuchynských skriniek, správne umiestnenie spotrebičov, ako aj vhodné farebné kombinácie. Čo by vo vašej modernej kuchyni nemalo chýbať?

Výsuvné systémy

Mnohé kuchyne sú typické najmä nevyužitým priestorom v skrinkách. Moderné kuchyne však majú zabudované výsuvné systémy, ktoré sú prehľadné a dokážu z priestoru využiť maximum. Obľúbené sú napríklad praktické výsuvné riešenia do rohových skriniek.

Praktické zásuvky

Moderné kuchynské linky hovoria áno zásuvkám. Zatiaľ, čo v staromódnych kuchyniach bolo zásuviek iba pár, moderné kuchyne ich majú neporovnateľne viac. Prečo? Sú praktické a kuchynské náradie v nich bude vždy ľahko dostupné. Keď spomíname kuchynský dizajn, nezabudnite si však zaobstarať prehľadné kompaktné organizéry príborníky či iné priehradky na kuchynský riad.

Kuchynský dizajn sú aj zabudované spotrebiče

Kým sa donedávna kuchynské elektrické spotrebiče, napríklad rúra, umiestňovali výhradne do spodných skriniek, moderné kuchyne myslia na zdravý chrbát ich majiteľov. Väčšinou ich nájdeme na úrovni očí, aby sa z nich jednoduchšie vyťahovali pokrmy a zároveň aj čistenie bolo vďaka ich polohe ľahšie. Výhodou je tiež úspora miesta. Integrované spotrebiče poskytujú ďalšiu podlahovú plochu, ktorú môžete využiť. 

Neprehliadnite:

Boho dizajn
Počuli ste o bytovom štýle boho?
Ako si zariadiť obývačku v tomto dizajne? Ponúkame zaujímavé inšpirácie

LED osvetlenie

Posledné roky sa LED osvetlenie stalo súčasťou každej dizajnovej kuchyne. Má hneď niekoľko výhod. Navodí príjemnú atmosféru, osvetlí zaujímavé miesta v kuchyni (napr. podsvietenie kuchynskej linky) a okrem toho je energeticky efektívnejšie (dlhá životnosť pri menšej spotrebe energie oproti konvenčným svetelným zdrojom).

kuchynský dizajn

Dizajnové kuchynské zásteny

Kuchynská zástena má byť v prvom rade praktická, teda odolná voči vysokým teplotám a vlhkosti. Prečo by však nemohla byť ústredným bodom vo vašej kuchyni? Vyberte zaujímavý obklad alebo praktickú sklenenú zástenu výraznejšej farby či s dekorom. Modernej kuchyni dodá štýl a zaujímavý vzhľad.

Prečo kuchyne na mieru?

Tak, ako nenájdeme dvoch rovnakých ľudí s rovnakými potrebami a vkusom, tak je to aj pri domácnostiach. Každá domácnosť vyžaduje niečo iné. Pri kuchyniach na mieru si vy sami navrhnete, čo potrebujete, preto s výsledkom budete vždy spokojní. Veď kto by nechcel kuchyňu, ktorá je šitá na mieru vašim potrebám, predstavám a priestorovým dispozíciám, ktoré sú mnohokrát skutočne špecifické? (F)

Foto: Shutterstock.com