Cyrano prišiel z predmestia priamo do centra mesta. Letná divadelná sezóna Novej scény sa pomaly končí


2120   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Divadlo Nová scéna Cyrano z predmestia

Divadlo Nová scéna pripravilo na letný mesiac august špeciálne predstavenia a koncerty pod holým nebom. Na Bratislavskom hrade sa diváci môžu tešiť na vyvrcholenie “letnej muzikálovej sezóny” – na uvedenie pôvodného slovenského muzikálu Cyrano z predmestia. Súčasťou večera bude aj uvedenie CD s hitmi z muzikálu a s autogramiádou.

Po šesť augustových večerov sa Bratislavský hrad premenil na divadelnú kulisu Divadla Nová scéna a prepožičal svoje priestory tým najkrajším muzikálovým melódiám. K nezabudnuteným príbehom patrilo uvedenie príbehu našej výnimočnej panovníčky Márie Terézie. Jej výnimočný životný príbeh sa prekrýval s osudom jednoduchého dievčaťa z podhradia, ktoré neprávom obvinia z bosoráctva.

Neprehliadnite:
Krížom-krážom po Slovensku za kultúrou.
A po prvýkrát aj historické artefakty a umelecké diela v prírode

Hviezdy muzikálov

Dnešný letný večer nadchne najznámejšími svetovými muzikálmi. Hviezdy muzikálov predstavia titulné skladby z muzikálov Bedári, Cats, Rómeo a Júlia, West Side Story, Mamma Mia! ale aj Turandot, IAGO.  Prvýkrát odznejú aj piesne z pripravovaného veľkolepého pôvodného slovenského muzikálu Jánošík. V podaní muzikálových hviezd Kataríny Hasprovej, Titusza Tóbisza, Jána Slezáka, Mirky Gális Partlovej (na obr.), Patrika Vyskočila, Dáriusa Kočiho a ďalších    sólistov v sprievode 20-členného orchestra pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečného súboru bude dnešný koncert zárukou výnimočného zážitku.

Divadlo Nová scéna Mirka Partlová, lexikon, kultúra, letné muzikálvé koncerty na hrade

Cyrano z predmestia Bratislavy na hrade

Posledný večer v utorok 24. augusta bude patriť koncertnému prevedeniu legendárneho slovenského muzikálu Cyrano z predmestia. Skladby, ktoré sa stali za desaťročia hitmi, vychádzajú v novej podobe na CD. Do života ho uvedú pôvodní autori muzikálu Pavol Hammel, Kamil Peteraj a Ján Štrasser. Účasť na uvedení CD prisľúbili aj Kamila Magálová a Jozef Benedik, ktorí ako prví interpreti stvárnili hlavné postavy Roxany a Cyrana. Hity ako Ja nemám lásku v malíčku, Pieseň o nose, Pieseň o Roxane, Kúpim si zrkadlo a ďalšie zaspievajú interpreti súčasnej inscenácie tohto muzikálu Ján Slezák (Cyrano), Lukáš Pišta (Cyrano). Mirka Gális Partlová (Roxana), Dárius Koči (Ján), Vladislav Plevčík (Ján) a ďalší. Umelcov bude sprevádzať 8-členná kapela pod vedením Ľubomíra Dolného a tanečný súbor Divadla Nová scéna. Súčasťou uvedenia CD bude aj autogramiáda umelcov.

Divadlo Nová scéna Cyrano z predmestia, Letné muzilály na Hrade, lexikon, kultúra, koncerty

Vstupenky na predstavenia a koncerty sú v predaji tu.

Text: Divadlo Nová scéna v Bratislave
Foto: Zdenko Hanout

Viac info na: www.novascena.sk