Starostlivosť o pleť v zime


2863   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Starostlivosť o pleť v zime

Skvelé, zima je tu! Sneh, príjemný, jemný mrázik, vetrík a snehové vločky. Zima ako z rozprávky. No netreba zabúdať na to, že krásna zima ide ruka v ruke s vysušenou a popraskanou pokožkou, suchými perami, červenými a skrehnutými rukami. Suchý vzduch a nízka vlhkosť vzduchu si môžu vypýtať svoju daň na vašej pleti…

Tak čo teda treba zmeniť, nastaviť a dodržiavať, aby nás počas zimy netrápila vysušená a popraskaná pokožka?

Bude vás zaujímať: Prírodná kozmetika z rodinnej firmy

V kozmetickej starostlivosti o pleť v zime treba urobiť tri dôležité zmeny:

1. Keď pokožka stráca vlhkosť, stráca i svoju ochrannú schopnosť. Toto je dôvod prečo ľahké a málo mastné krémy, ktoré sú v lete ideálne, (pretože pokožka je prirodzene mastnejšia a hydratovanejšia), nefungujú úplne ideálne v zime. Vymeňte teda penové a gélové čističe za krémové. Obsahujú viac hydratačných látok, takže okamžite dodajú vašej pokožke potrebnú vlhkosť. Ak máte mastnejšiu pokožku, zima môže byť pre vašu pokožku v poriadku a kozmetickú starostlivosť netreba veľmi meniť. Ale ak máte suchú pokožku zvážte použitie olejového čističa na odstránenie nečistôt a makeupu bez vysušenia pleti.

Starostlivosť o pleť v zime

2. Vymeňte doterajšie astrigentné tonery za hydratačné.
Astrigentné tonery sa používajú na kontrolu mazu, ale počas zimy môžu byť mierne vysušujúce. Hydratačné tonery ponúkajú veľa rovnakých výhod, ale bez vysušujúceho efektu, majú rôzne formulácie zacielené na všetko od akné, starnutie a aj na suchú pokožku.

3. Vymeňte ľahký krém za hutnejší krém.
Ak máte pocit suchej pleti, alebo sa vám tvoria suché šupinky napriek tomu, že sa počas chladných mesiacov natierate, je načase vymeniť doterajší krém za hutnejší a mastnejší. Mastnejšie krémy chránia pleť pre chladom a vysušovaním a poskytujú jej dlhodobú hydratáciu. Poobzerajte sa po kréme, ktorý obsahuje mastné kyseliny a ceramidy. Tieto látky pomôžu doslova „uzamknúť“ vlhkosť v pleti a posilňujú jej ochranu. Ak nemáte rada pocit mastného krému na tvári počas celého dňa, vymeňte len váš večerný krém, ktorý bude „pracovať za vás,“ počas spánku. Dokonca aj tie dámy, ktoré majú mastnejšiu pokožku, môžu počas zimy pociťovať, že ich pleť je suchšia. Odporúčame použiť krém s obsahom AHA kyselín, ktoré pomáhajú kontrolovať maz na pleti, ale zároveň poskytujú vyváženú hydratáciu.

Katarína Kováčová

Foto: Tereza Janáková


TagsMóda