Starostlivosť o namáhané a farbené vlasy je vždy aktuálna


2894   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Starostlivosť o namáhané a farbené vlasy bez poškodenia vlasov

Každý, kto si prešiel zosvetlením vlasov alebo túži po žiarivých blond vlasoch, musí počítať s dôkladnou starostlivosťou, ako si udržať žiarivú blond farbu bez poškodenia vlasov. Opatrné by ste mali byť, milé dámy, najmä pri zosvetlení vlasov peroxidom, aby ste si menším nedopatrením nespálili svoju korunu krásy. Farbené a zosvetľované vlasy si vyžadujú väčšiu starostlivosť, aby sa nezhoršila ich kvalita.

Ako aplikovať peroxid?

Peroxid zo začiatku otestujte len na pár pramienkoch vlasov. Vyhnite sa pokožke, ktorú by mohli silnejšie peroxidy podráždiť. Pri výbere peroxidu je rozhodujúca vaša aktuálna farba vlasov, kvôli správnemu pomeru peroxidu a tiež koncentrátu. Zložitejšie sa odfarbujú skôr tmavé vlasy ako jemné a svetlé vlasy. Ak chcete ísť z tmavých na úplne svetlé vlasy, tak budete musieť podstúpiť zosvetlenie niekoľkokrát, pretože na prvýkrát to nie je možné. Agresívny koncentrát alebo dlhšie použitie peroxidu môže vlasy spáliť.

Čo by nemalo chýbať pri našej vlasovej rutine?

Farbené a zosvetlené vlasy si vyžadujú väčšiu starostlivosť a používanie kvalitnej kozmetiky, ktorá pomáha udržiavať farbu a kvalitu vlasov. Okrem šampónu a kondicionéru by ste mali k svojej starostlivosti zaradiť olej na vlasy. Okrem toho, že dodá vlasom lesk, tak chráni končeky vlasov a dodáva im pružnosť. Kvalitný olej na vlasy dokáže tiež skrotiť a zjemniť prirodzené kučery.
Pri šetrnom zaobchádzaní a zosvetľovaní vlasov peroxidom sa presvedčte o odporúčanom koncentráte pre váš odtieň vlasov. Nezabudnite na to, že starostlivosť je dôležitá aj počas procesu farbenia, nielen po ňom. Namáhané a často upravované vlasy si zaslúžia špeciálnu starostlivosť, ktorú im môže priniesť olej na vlasy. Užitočný bude aj ako ochrana pred rozštiepenými končekmi. Olej na vlasy vyberajte podľa typu vlasov, jemným vlasom bude viac vyhovovať ľahší olej.

Zdroj foto: Irina Bg / Shutterstock.com


TagsMóda